aparat pod ekranem Xiaomi

Xiaomi też chce mieć peryskop – flagowy smartfon z rozwiązaniem znanym z Oppo i Huawei

2 minuty czytania
Komentarze

Nowoczesne smartfony oferują bardzo zaawansowane moduły aparatów. Myślę, że jeszcze parę lat temu nawet nikomu się nie śniło, że telefon będzie miał takie możliwości. Najnowsze rozwiązanie w dziedzinie aparatów to peryskop. Pozwala on na bardzo duże zbliżenie, bez większej straty jakości zdjęcia.

Xiaomi testuje użycie aparatu peryskopowego

obiektyw peryskopowy

Taki typ obiektywu został już zastosowany we flagowym Huawei P30 Pro oraz Oppo Reno 10x Zoom. Kolejnym producentem, który prawdopodobnie wprowadzi podobne rozwiązanie, będzie Xiaomi. Producent testuje możliwość wykorzystania takiego modułu w swoim najnowszym flagowcu. Trzeba przyznać, że mógłby to być duży hit, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo atrakcyjne ceny smartfonów tego producenta.

Xiaomi złożyło wniosek patentowy w chińskim biurze ochrony własności intelektualnej i od 2 lipca ma możliwość korzystania z tej technologii. Pytanie brzmi, kiedy dostaniemy pierwszy telefon z taką funkcjonalnością. Najbardziej naturalnym kandydatem byłby najbliższy smartfon Mi Mix 4. Jest to seria, gdzie producent testuje nowe rozwiązania, więc wydawać by się mogło, że może to być idealny moment.

Zobacz też: Znowu to robią! Oppo Reno z niecodziennymi aparatami

Co, ciekawe CEO Xiaomi, sugeruje, że warto poczekać na premierę modelu Mi Mix 4. Myślę więc, że jest duża szansa na takie połączenie. Jeśli natomiast aparat peryskopowy trafiłby do najbliższego przedstawiciela serii Mix, to niemal na pewno taki moduł trafi również do następny Xiaomi Mi 9. Miejmy nadzieję, że aparat będzie mógł się pochwalić podobnymi parametrami co flagowce od Huawei i Oppo.

Aparat jest na pewno jedną z najważniejszych cech przy zakupie nowego telefonu. Zdecydowana większość użytkowników patrzy przede wszystkim na te cechę, porównując różne modele. Przyznać trzeba jednak, że w tej chwili nawet modele ze średniej półki potrafią wykonać dobrej jakości zdjęcia w dzień. Flagowe rozwiązania zapewniają jednak dobrej jakości zdjęcia również po zmroku.

Źródło: gsmarena

Motyw