Huawei chce licencjonować 5G w USA

Meizu dołączy do grona producentów smartfonów z 5G dopiero w przyszłym roku

Newsy

W tym roku o miano kluczowej nowinki konkurowało kilka rozwiązań. Czyni go jednym z ciekawszych, przynajmniej w porównaniu do lat wcześniejszych, które były dość wybrakowane pod względem innowacji. Dostaliśmy układy AI do naszych smartfonów, za rogiem czają się już składane urządzenia z elastycznym ekranem i aparaty schowane pod wyświetlaczem. Jednak najwięcej emocji budzi obsługa sieci 5G. Nic więc dziwnego, że producenci prześcigają się w zapowiedziach smartfonów pracujących w sieci najnowszej generacji. Chociaż tak naprawdę to dopiero przyszły rok będzie w pełni do nich należał.

Meizu z 5G

Meizu z 5G

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Okazuje się, że to samo dotyczy prawdopodobnie Meizu. Chińska firma wskazała już w kwietniu, że w rzeczywistości pracuje nad słuchawką 5G, która prawdopodobnie zostanie nazwana Meizu 17 i będzie bazowała na Meizu Zero. Dla przypomnienia: jest to smartfon producenta pozbawiony wszelkich portów. Nie udało mu się jednak przedostać na rynek po nieudanej kampanii crowdfundingowej. Nie wiadomo jednak czy będzie bazował na samej bryle urządzenia, czy jednak Meizu postanowi wydać pierwszy smartfon bez portów z 5G.

Zobacz też: Vivo Z1 Pro debiutuje jako świetny średniak z ogromnym akumulatorem

Według przecieków pierwszy smartfon Meizu z 5G zostanie zaprezentowany już w drugim kwartale 2020 roku. Oznacza to, że pokaże się dopiero po przyszłorocznych targach MWC. Z drugiej strony to jednak nie będzie zbyt wielkie opóźnienie. Pierwsze smartfony z 5G i tak już są dostępne na rynku. Pośpiech więc nie ma większego sensu, zwłaszcza że sieci  obsługą tej technologii wciąż są w powijakach. Producent może więc spędzić więcej czasu na testy oraz dopieszczanie smartfona, zamiast się spieszyć. Wypuszczenie dopracowanego urządzenia da mu znacznie więcej niż gorszego kilka miesięcy wcześniej. Będzie to z korzyścią także dla nas, konsumentów.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x