google-glass

Google Glass to w naszym kraju wciąż ekskluzywny towar. Jednak niezależnie czy jesteś użytkownikiem „szkiełek” czy jedynie interesujesz się nowymi urządzeniami być może zauważyłeś ciszę wokół tego projektu. Google opuściło aktualizację firmware’u w styczniu i lutym. Poprzez forum społeczności Glass Explorers Teresa Zazenski wyjaśniła, że wersja XE12, która została wydana jeszcze w grudniu jest ostatnią aktualizacją wydaną w trybie miesięcznym. Przyczyną rezygnacji takiego planu wydawniczego jest fakt pracy nad najnowszą wersją Androida 4.4 KitKat, która zawita do okularów już wkrótce.

 

Odpuszczenie aktualizacji przez 2 miesiące wcale nie jest czymś złym. Zważając na fakt, że Google Glass wciąż pracuje na Androidzie 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) przestój wydawniczy i dopracowanie najnowszej wersji systemu – Androida 4.4 (Kit Kat) – może wyjść tylko na dobre.

 

Teresa Zazenski z ekipy Glass Community napisała:

„Tempo się nie zmienia i nadal będziemy regularnie aktualizować Glass – nawet jeśli nie będą to miesięczne aktualizacje jak dotychczas, gdyż te większe potrzebują więcej czasu. W rzeczywistości pracujemy nad porzuceniem Ice Cream Sandwich na rzecz KitKat’a, aby urządzenie pracowało lepiej i płynniej. Dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie wprowadzić kolejne aktualizacje oraz zwróci to większą uwagę deweloperów na Glass. Jednak wymaga  to czasu, gdyż nie chcemy wypuścić czegoś, co nie będzie działało w 100% poprawnie.”

 

Zapewne niektórzy użytkownicy mogą poczuć się zawiedzeni. Wszak comiesięczna aktualizacja to rzecz wręcz niespotykana, co czyniło projekt Google’a czymś elitarnym. Jednak patrząc na to z większej perspektywy porzucenie comiesięcznej aktualizacji na rzecz większych zmian jest chyba dobrym posunięciem. Tak dla przypomnienia, lista aktualizacji Google Glass.

 

A Wy jak uważacie? Zaprzestanie takiego cyklu aktualizacji Glass to dobre posunięcie przeglądarkowego giganta?

 

 

Źródło: talkandroid.com, glassalmanac.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Piotrowski