spotify apple pozew

Apple odpowiada na zarzuty Spotify. Ile gigant zarabia na szwedzkiej usłudze?

Newsy

Kilka miesięcy temu, w okolicach marca, Spotify oskarżyło firmę Apple o nieuczciwe podejście do konkurencji w swoim własnym ekosystemie. Szwedzka korporacja twierdzi, że producent iPhone’ów celowo nie pozwala innym usługom na korzystanie z różnych udogodnień, takich jak integracja z asystentem Siri, by przyciągnąć klientów do swoich własnych produktów. Gigant z Cupertino w przeszłości odpowiedział już na zarzuty Spotify. W nowym oświadczeniu ujawnił on jednak, ile zarabia na szwedzkiej usłudze.

Apple pobiera prowizję od setek tysięcy użytkowników Spotify

apple spotify pozew oswiadczenie

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Apple, odpowiadając na zarzuty europejskich organów antymonopolowych, ujawniło dane na temat ilości użytkowników, którzy za Spotify płacą poprzez Appstore. Przypomnijmy – jeśli klient zdecyduje się na zapłatę za pośrednictwem tego sklepu, to firma z jabłuszkiem od każdej transakcji pobierze prowizję w wysokości 30%. Jeśli jest to subskrypcja, to przez pierwszy rok opłata będzie identyczna z jednorazowymi transakcjami, a później spadnie do 15%. Jest to wciąż dużo pieniędzy – Apple ujawniło, że taka prowizja każdego miesiąca pobierania jest od 680 tysięcy użytkowników.

Zobacz też: Co wiemy o grze Warcraft 4?

Gigant z Cupertino dodaje, że jest to mniej niż 1% wszystkich klientów Spotify. Zakładając jednak, że każdy subskrybent za usługę płaci 20 zł miesięcznie (a w niektórych krajach opłata jest wyższa), to Apple każdego miesiąca otrzymuje ponad 2 miliony złotych za darmo. Spotify do tej pory nie odpowiedziało na wyjaśnienia firmy z nadgryzionym jabłkiem.

Źródło: Reuters


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x