Warcraft III wydany został po raz pierwszy w lipcu 2002 r., około dwa lata przed debiutem gry RPG World of Warcraft. Poza kilkoma dodatkami, fani serii strategii czasu rzeczywistego nie widzieli żadnych poważnych zapowiedzi od czasu wydania The Frozen Throne w 2003 roku aż do 2018 roku. Co z Warcraft 4?

Warcraft 4 po Warcraft III: Reforged?

Starszy producent Blizzarda, Pete Stilwell, ujawnił, że obecnie nie ma w planach Warcrafta IV. Jednakże możliwa jest kontynuacja popularnej serii strategii Blizzarda w czasie rzeczywistym, a zapowiedź Warcraft III: Reforged w BlizzConie 2018 dowodzi, że deweloper nie porzucił serii.

Warcraft 3: Reforged Warcraft 4

„To znaczy, nie chciałbym niczego wykluczyć, ale nie mamy żadnych planów dotyczących [Warcraft 4] w tym momencie. Wydanie [Warcraft III: Reforged], jak sądzę, jest naszym priorytetem”. Stilwell powiedział to w wywiadzie dla GameSpot w listopadzie 2018 roku. Słowa Stilwella potwierdzają to, co Tim Morten, producent Starcraft II: Legacy of Void, miał do powiedzenia na temat przyszłości Warcrafta. Reforged zawiera przebudowane postacie i animacje, a także zremasterowane mapy i kampanie. UI i edytor świata również zostały zaktualizowane, a tytuł obsługuje także 4K. Trzeba przyznać, że była to dość nieoczekiwana zapowiedź ze strony Blizzarda.

Zobacz także: Minecraft 2 – co wiemy o pożądanej grze?

Warcraft 4 – wcześniej Blizzard mówił co innego

W 2016 możliwość odległej premiery Warcraft 4 nie była wcale niemożliwa. Blizzard wtedy półoficjalnie potwierdził, że zastanawia się nad zrobieniem kolejnego Warcrafta po premierze StarCraft 2: Legacy of the Void. Oczywiście nic na temat rozpoczęcia produkcji nie wiemy, ale kto wie, czy firma po prostu tego faktu nie ukrywa. Co więcej, w tym samym roku, w wywiadzie z Game Informer, dyrektor generalny Blizzarda, Mike Morhaime, wspomniał o Warcraft 4. „Uwielbiam to, że wokół Warcrafta 4 jest tyle pasji i zainteresowania. Chciałbym zobaczyć Warcrafta 4 w przyszłości, ale to nie jest nasz obecny cel”. Warcraft 4 nie wydawał się być wtedy priorytetem dla Blizzarda. Jednak warto zauważyć, że od tego czasu minęły aż 3 lata.

Warcraft 4

Z kolei 4 lata temu podczas wywiadu z IGN na Gamescom, producent Tim Morten omówił przyszłość Blizzarda i to, z czym zespół RTS stojący za Starcraft II będzie miał do czynienia w następnej kolejności. Wyjaśnił, że zespół już pracuje nad kolejnym tytułem, ale Warcraft 4 będzie brany pod uwagę: „To dla nas nagroda, jak słyszymy, że jest popyt na więcej zawartości RTS w świecie Warcraft. Nie wiemy, co będzie następne – rozważamy Warcraft, Starcraft lub nawet nowe pomysły. Wszystko jest możliwe”.

Kiedy premiera Warcraft 4? Podsumowanie

Fakt, że w prawie każdym z wywiadów Warcraft IV jest w ogóle rozważany, powinien przynieść ulgę fanom, którzy tęsknią za starszym stylem RTS Warcrafta, w porównaniu z rozgrywką MMO w World of Warcraft. Prędzej czy później ten tytuł się ukaże, trudno by było nie wykorzystać potencjału, jaki tkwi w następcy hitowego Warcrafta 3. Z drugiej strony, warto mieć na uwadze, że gry RTS po prostu nie są tak opłacalne, jak kiedyś. Jeśli ludzie będą jednak wykazywać wystarczające zainteresowanie, wydaje się wysoce prawdopodobnie, że w końcu w ciągu kilku lat zobaczymy pożądaną grę.

Źródło: gamespot, player.one, mic, gamingscan

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Adam Lulek

    Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.