Medialnie sytuacja pomiędzy Huawei i Stanami Zjednoczonymi już się uspokoiła. Niewątpliwie w chińskiej firmie i wielu urzędach za oceanem cały czas trwają napięte dyskusje na temat strategii i dalszych działań, ale… konsumenci po prostu czekają. Mimo wszystko można jeszcze spotkać niecodzienne sytuacje, które pokazują, że sytuacja medialnie faktycznie się uspokoiła, ale na pewno nie pod względem politycznym. Doskonale pokazuje to próba wysłania smartfona Huawei poprzez usługi FedEx. Oczywiście jest to jedna z najpopularniejszych firm kurierskich ze Stanów Zjednoczonych.

Chcesz wysłać Huawei do Stanów Zjednoczonych? Omijaj FedExa

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza tego typu sytuacja. FedEx już wcześniej zablokował wysyłkę smartfonów Huawei, ale do Japonii. Tym razem mowa jest o próbie przesłania urządzenia z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych i efekt jest taki jak na powyższym zdjęciu. Chcesz przesłać Huawei P30 Pro z jednego biura do drugiego? FedEx na pewno na to nie pozwoli. Wygląda to absurdalnie, ale skoro takie są odgórne zarządzenia, to… nie ma się czemu dziwić i najlepiej unikać przesyłek przez tę firmę — w końcu nigdy nie wiemy, co akurat dany rząd zakaże.

Zobacz też: Smartfon z dodatkowym wyświetlaczem — oto nowy pomysł Samsunga.

Niektórych może zastanawiać, skąd kurier wiedział, co jest w paczce? Otóż proces wysyłki międzynarodowej wymaga, aby zajrzeć do środka. Co w takim wypadku zrobiła redakcja PC Magazine? Postanowiła dowiedzieć się u Huawei i UPS, jak faktycznie wygląda sytuacja. Efekt jest taki, że smartfon poleciał do Stanów Zjednoczonych właśnie poprzez UPS, a nie FedEx. Rząd USA nie ma prawa blokować tego typu przesyłek.

 

Źródło: GSM Arena 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.