Większość producentów dąży do zaoferowania bezramkowego smartfona bez żadnych nacięć na wyświetlaczu. Aby to osiągnąć, firmy eksperymentowały z różnymi projektami, w tym z kamerą obrotową, wysuwaną czy schowaną pod wyświetlaczem. Niektórzy producenci smartfonów zdecydowali się umieścić drugi wyświetlacz na tylnym panelu telefonu. Dzięki temu główny aparat fotograficzny z tyłu smartfona może być używany do robienia zdjęć selfie.  Przykładami takich urządzeń są Vivo NEX Dual Display i ZTE Nubia X.

Samsung z dodatkowym wyświetlaczem

Samsung z dodatkowym wyświetlaczem

Po eksperymentowaniu z obrotowym aparatem fotograficznym w modelu Galaxy A80, firma planuje wydać nowy smartfon z dodatkowym wyświetlaczem z tyłu. Południowokoreański gigant opatentował nowy projekt smartfonu, który ma dwa panele wyświetlacza. Patent na smartfon Samsung Galaxy z dodatkowym wyświetlaczem na odwrocie został opublikowany przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oraz Światowe Biuro Własności Intelektualnej WIPO. Zdjęcia dołączone do patentu pokazują, iż urządzenie posiada pełnoekranowy wyświetlacz na przedniej stronie, który pokrywa większość przedniej części telefonu. Nie ma również aparatu selfie. Z tyłu znajduje się dodatkowy wyświetlacz, który jest o połowę mniejszy od wyświetlacza głównego.

Zobacz też: OnePlus 7 Pro dostaje poprawki bezpieczeństwa na maj oraz kilka usprawnień

Dodatkowy wyświetlacz został umieszczony w górnej części panelu tylnego. Pozwala to użytkownikom trzymać smartfon tak jak zwykle, nie pozostawiając żadnych śladów odcisków palców i smug. Z wielkości wyświetlacza wydaje się, że głównym celem jest umożliwienie użytkownikom wykonywania zdjęć selfie. Oczywiście daje to znacznie więcej możliwości. Na przykład może pełnić funkcję świetnego centrum powiadomień w momencie, kiedy nasz smartfon jest odłożony głównym wyświetlaczem do dołu. Biorąc pod uwagę, iż jest to tylko zgłoszenie patentowe, żaden opis tego nie został dostarczony przez firmę. Ponadto, patent ujawnia, iż gdy wyświetlacz przedni lub tylny nie jest używany, może być automatycznie wyłączany. Pozwoli to zadbać o kondycję baterii w ciągu dnia. Wyświetlacz może być wtedy ponownie aktywowany, gdy ma miejsce jakakolwiek czynność.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.