Huawei czeka, aż USA podejmie negocjacje

FedEx przekierował paczki dla Huawei do USA. Chiński gigant żąda wyjaśnień

Newsy

Huawei dokonuje przeglądu swoich relacji z międzynarodowym dostawcą usług kurierskich z siedzibą w Stanach Zjednoczonych — firmą FedEx. Wszystko dlatego, że przekierowała kilka przesyłek związanych z Azji do Stanów Zjednoczonych. Ten błąd pojawia się w momencie, gdy napięcie pomiędzy Chinami a USA jest bardzo wysokie. Firma FedEx potwierdziła ten błąd.

FedEx przekierował przesyłki Huawei do USA

FedEx przekierował przesyłki Huawei do USA

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Łącznie były cztery przesyłki, które zostały przekierowane lub próbowano przekierować do Stanów Zjednoczonych. Dwie przesyłki pochodzące od jednego z dostawców Huawei w Japonii były kierowane do jego oddziału w Chinach, podczas gdy dwie pozostałe pochodziły od innego dostawcy z Wietnamu i były kierowane do oddziałów firmy w Azji. Przesyłki z Japonii zostały przekierowane, bez zezwolenia Huawei lub jego nadawcy, do USA. Pozostałe dwie przesyłki z Wietnamu również próbowano przekierować do USA. Firma FedEx wydała już w tej sprawie oświadczenie:

Jest to odosobniony problem ograniczony do bardzo małej liczby paczek. Jesteśmy świadomi wszystkich przesyłek, których to dotyczy i pracujemy bezpośrednio z naszymi klientami, aby zwrócić je w ich posiadanie.

Zobacz też: Ark OS – nazwa nowego systemu Huawei, czyli alternatywa Androida i Windowsa nadchodzi

Firma oficjalnie opublikowała nawet list z przeprosinami na łamach chińskiego Weibo w sprawie tego wydarzenia. Powtarza, że był to błąd w wysyłce i nie ma w to zaangażowanych stron trzecich. Jednakże, biorąc pod uwagę rosnące napięcia pomiędzy dwoma światowymi mocarstwami, Huawei nie potraktował tego lekko. W oświadczeniu skierowanym do Reutersa rzecznik chińskiego giganta powiedział:

Ostatnie wydarzenia, kiedy to ważne dokumenty handlowe przesłane przez FedEx nie zostały dostarczone do miejsca przeznaczenia, a zamiast tego albo zostały przekierowane do FedEx w Stanach Zjednoczonych, albo poproszono o przekierowanie do FedEx, podważa nasze zaufanie. Teraz będziemy musieli dokonać przeglądu naszych wymagań dotyczących logistyki i wsparcia w zakresie dostarczania dokumentów jako bezpośredniego rezultatu tych incydentów.

Trzeba przyznać, że ta pomyłka dziwnie zbiegła się w czasie z obecnymi wydarzeniami toczącymi się wokół Huaweia.

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x