Chrome 80

Google pomoże Ci wyjaśnić znajomym, jak się szuka informacji

Newsy

Wielu z nas zna kogoś, kto nie radzi sobie najlepiej z wyszukiwaniem informacji w sieci. Może to wynikać z wielu czynników jak lenistwo lub brak obycia ze światem cyfrowym. Do tej pory pomoc w wyszukiwaniu takiej osobie polegała jedynie na podawaniu jej wymaganych informacji na tacy. To jednak w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. W końcu może i ten ktoś dostanie rozwiązanie. Jednak kiedy napotka na kolejną przeszkodę, to znów będzie od nas zależny. To natomiast prowadzi do narastającej irytacji u nas, jak i u tego kogoś, kiedy nie będziemy w stanie udzielić pomocy. Na szczęście Google przygotowało specjalną funkcję, która może pomóc nauczyć wyszukiwania informacji.

Google pomoże uczyć korzystania z sieci

Google pomoże uczyć korzystania z sieci

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Nowa funkcjonalność pojawiła się w wersji beta aplikacji Google. Użytkownicy mogą teraz dzielić się wynikami wyszukiwania, potencjalnie oszczędzając czas. Wszystko za pomocą skróconego linku do wyników w wyszukiwarce. Podczas przeglądania wyników wyszukiwania w obok przycisku mikrofonu pojawia się ikona folderu udostępnionego. Za jej pomocą możemy wygenerować skrócony link do aktualnie przeglądanego wyszukiwania. Link działa zarówno na telefonie komórkowym, jak i w deskryptorowych wersjach przeglądarki.

Zobacz też: Wyciekają dane techniczne LG W10. Czy będzie to hit sprzedaży?

Oczywiście wciąż to nie rozwiązuje problemu w całości. Jednak taka osoba dzięki temu widzi, jakiej należy użyć frazy, żeby znaleźć to, czego szuka. Jeśli wykaże się odrobiną zainteresowania i dobrej woli szybko zacznie kojarzyć słowa kluczowe, niezbędne do wyszukiwania danych informacji. Z czasem natomiast zacznie je w naturalny sposób układać samemu. Funkcja ta jest na razie dostępna jedynie w wersji beta przeglądarki. Miejmy nadzieję, że już niedługo trafi ona także do wersji podstawowej. Pamiętajmy, że o ile wykluczenie cyfrowe jest istotnym problemem, tak istnieje jeszcze jeden, który jest mniej oczywisty. Mianowicie cyfrowy analfabetyzm. Obejmuje on nie tylko osoby, które nie mają dostępu do internetu, ale także te, które taki dostęp posiadają, ale nie potrafią z niego korzystać.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x