MIUI beta to naprawdę użyteczny program. Dzięki niemu użytkownicy smartfonów Xiaomi i submarek mogą korzystać z nowych rozwiązań, zanim te trafia do oficjalnej wersji. Tydzień temu Michał pisał, że Xiaomi wycofuje wiele tańszych urządzeń z programu MIUI beta, co spotkało się z dość negatywnymi opiniami. Producent postanowił zmienić zdanie. Niestety, nie wiąże się to z przywróceniem słuchawek do programu, a z wycofaniem z niego wszystkich urządzeń pracujących pod MIUI Global.

Xiaomi koniec MIUI Beta Global

Wpis na blogu społeczności Mi ujawnił, że zespół inżynierów Xiaomi przestanie wydawać globalną wersję MIUI Beta dla wszystkich urządzeń od 1 lipca 2019 roku. Coraz wiecej osób zaczyna używać MIUI Beta. Okazuje się jednak, że Xiaomi nie chce żeby w ten sposób użytkownicy doświadczyli MIUI. Od tej pory zespół ds. oprogramowania chce skupić się na stabilności i częstotliwości wydawania oficjalnych wersji nakładki.

Zobacz też: Oto najważniejsze gry na Androida, które zapowiedziano na E3

Wielu użytkowników MIUI nie przyjęło dobrze tej wiadomości. Komentarze na blogu wprost pokazują rozczarowanie tą decyzją. Wielu użytkowników twierdzi nawet, że wersje beta są bardziej stabilne niż te oficjalne. Są jednak osobyy, które są optymistycznie nastawione do tej decyzji, ponieważ Xiaomi obiecuje częstsze aktualizacje. Osobiście nie mam z tym problemu. Jednak to dlatego, że nigdy nie korzystałem z wersji beta MIUI. Zastanawia mnie jednak, co Wy sądzicie o decyzji firmy o zaprzestaniu wydawania globalnych wersji beta MIUI? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.