Targi E3 to dla rynku gier swego rodzaju odpowiednik Mobile World Congress w przypadku urządzeń mobilnych i ogólnie technologii. Co roku to wydarzenie wyznacza wiele trendów, przedstawia kluczowe tytuły i często też podsumowuje aktualny stan rynku. Mobilna rozrywka wciąż jest traktowana po macoszemu, ale powstaje coraz więcej smartfonów do gier i widać, że sukces Nintendo Switch zmienia podejście deweloperów. W końcu nie trzeba mieć potężnej maszyny, aby stworzyć ciekawą rozgrywkę. Dlatego na E3 pojawiły się też zapowiedzi gier na Androida (oraz iOS) i oto spis tych najciekawszych.

Gry na Androida z E3

Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition

Seria ta jest już kultowa, mimo że zaliczyła kilka wpadek w swojej długiej historii. Niemniej powyższy tytuł to odświeżenie RPG-a oryginalnie wydanego na Gamecube’a od Nintendo w 2003 roku. Odświeżona wersja poprawia oczywiście grafikę, ale dodaje też zaawansowany tryb multiplayer. Kiedy Square Enix przedstawi tę grę w Sklepie Play? Mowa jest o zimie tego roku.

Tom Clancy’s Elite Squad

Kolejny RPG i szczerze mówiąc, to nie ma się czemu dziwić — tego typu gry najmniej tracą na dotykowych wyświetlaczach. Marka Tom Clancy też jest dobrze znana. W końcu Splinter Cell cieszył się dużą popularnością, jak i wiele innych gier z tym przedrostkiem. Obecnie zainteresowani mogą zarejestrować się i liczyć na szczęście, aby zagrać przedpremierowo. Ostateczny termin nie jest jeszcze znany.

Romancing SaGa 3 i SaGa: Scarlet Grace Ambitions

Kolejny tytuł od Square Enix i kolejny remaster. Tym razem tytuł ten może nie być Wam za bardzo znany, gdyż na naszym rynku nie był on zbyt popularny ze względu na samą dostępność. Jeśli mnie pamięć nie myli, to pierwszy przypadek, kiedy spotkamy się z angielską wersją językową.

Commander Keen

To zdecydowanie najbardziej kultowy tytuł ze wszystkich, które Wam przedstawię. Commander Keen niejako sprawił, że dzisiaj PC’ty są traktowane w formie platformy do grania. Twórcy pierwszej części odwalili kawał dobrej roboty, pokazując, że na komputerach można płynnie przesuwać ekran. Jednak nadchodząca odsłona mobilna nie została ciepło przyjęta i istnieją duże obawy, że to będzie klapa. Cóż, Bethesda nie ma najlepszego dla siebie okresu, patrz: Fallout 76.

Gears POP

To tak naprawdę nie jest żadna nowość, bo na zeszłorocznych targach E3 Microsoft zapowiedział połączenie Gearsów z Funko Popami i… tak, to kolejny twór na wzór RPG. Jednak w ten możecie już dzisiaj zagrać, gdyż tytuł jest dostępny za darmo w Sklepie Play.

War of the Visions: Final Fantasy Brave Exvius

Kolejny tytuł z rodziny Final Fantasy, który fanom serii z pewnością nie muszę przedstawiać, a pozostałym sam trailer doskonale wszystko wyjaśni.

Sonic at the Olympic Games — Tokyo 2020

Nadchodzą Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Japonia lubi chwalić się swoją kulturą, do której niewątpliwie należą właśnie gry, a wśród nich Sonic. Ten jakże popularny jeż jest wręcz idealną postacią do zdobywania medali w różnorakich zawodach.

Telling Lies

To tak naprawdę gra-film, czyli oglądając kolejne sceny, bierzemy aktywnie udział w przygotowanym dla nas thrillerze. Tak naprawdę prowadzimy śledztwo, gdzie na podstawie wykradzionych nagrań przez NSA musimy odkryć prawdę, łącząc kolejne elementy układanki. Tak, to zdecydowanie wyróżniający się tytuł z tego zestawienia.

Stranger Thins

Stranger Things gra

O Stranger Things w formie gry mogliście już u nas poczytać. Cóż, Netflix szykuje się do premiery kolejnego sezonu tego wyjątkowego serialu, a taka forma promocji jest jak najbardziej opłacalna. Swoją drogą, sam serial naprawdę polecam.

Mosaic: BlipBlop

Coś bardziej na rozluźnienie, ale co najważniejsze też dostępne już dzisiaj do pobrania za darmo ze Sklepu Play. Z mojej strony pozwólcie, że zacytuję pierwszy punkt z zasad gry:

  • Po blipnięciu otrzymuje się blop. Im szybciej się blipka, tym więcej się uzyskuje blopów.

Zobacz też: System Huawei ma być niesamowicie szybki, zdecydowanie szybszy od Androida.

To by było na tyle. Na końcu chciałbym poznać Waszą ocenę tegorocznych targów E3. Czy Cyberpunk 2077 zdecydowanie wygrał wszystkie konferencje i prezentacje? Czy też może macie inny, swój typ? W ogóle skupialiście się na mobilnych tytułach?

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.