google wiadomosci na android w przegladarce

Zweryfikowane SMS-y i przypomnienia o nich – Google urozmaica Wiadomości

Newsy

Wiele się mówi o tym, że SMS-y to relikt przeszłości. Dzisiaj żyjemy w dobie komunikatorów internetowych, więc ograniczenia w postaci 160 znaków zdają się niedorzeczne. Jednak operatorzy nie narzekają jeszcze na to, a przecież w drodze jest nowy, światowy standard RCS, czyli SMS-y 2.0 od m.in. Google. Amerykanie ewidentnie chcą mieć swój komunikator, który będzie współpracował bezpośrednio z siecią operatorów, a nie będzie to kolejny konkurent Messengera od Facebooka. W tym celu też gigant z Mountain View rozbudowuje swoją aplikację Wiadomości. Tę do SMS-ów, a nie do czytania newsów ze świata.

Wiadomości od Google z przypomnieniami i weryfikacją nadawcy

O ile dobór tłumaczeń jest niefortunny, tak wewnątrz omawianej aplikacji znaleziono nowe funkcje. Właściwie to znalazł je Quinny899 z forum XDA Developers i wszystko sprowadza się do weryfikacji nadawcy oraz przypomnień o wiadomościach. Zacznijmy od tego pierwszego punktu, który najprawdopodobniej będzie się sprowadzał do weryfikacji numeru — czy nie jest to scam, czy też telemarketerzy i tym podobne. Pamiętajmy, że Google już ostrzega przed takimi połączeniami telefonicznymi, więc przeniesienie bazy na wiadomości nie stanowi większego problemu.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

google wiadomosci sms weryfikacja przypomnienie

Druga nowość, która ma większe szanse urzeczywistnienia w Polsce to przypomnienia. Dostajemy SMS-a, ale akurat nie mamy możliwości odpisania, a nie chcemy, żeby powiadomienie wciąż było widoczne. Mimo wszystko planujemy odpisać na tę wiadomość. Dlatego Amerykanie wpadli na genialną funkcję przypomnienia za godzinę o danej wiadomości. Piszę genialną, bo niejednokrotnie zapominałem odpisać na istotnego dla mnie SMS-a.

Zobacz też: Foxconn nie widzi problemu, aby iPhone’y były produkowane poza Chinami.

Tradycyjnie na koniec zachęcam Was do sprawdzenia Wiadomości od Google. Aplikacja jest oczywiście dostępna za darmo w Sklepie Play i wielu producentów ją wykorzystuje. Oczywiście na razie nie jesteśmy w stanie ocenić, kiedy powyższe nowości ujrzą światło dzienne, aczkolwiek na tym etapie testów na pewno długo nie będziemy musieli czekać.

 

Źródło: XDA Developers, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x