Wiele się mówi o tym, że SMS-y to relikt przeszłości. Dzisiaj żyjemy w dobie komunikatorów internetowych, więc ograniczenia w postaci 160 znaków zdają się niedorzeczne. Jednak operatorzy nie narzekają jeszcze na to, a przecież w drodze jest nowy, światowy standard RCS, czyli SMS-y 2.0 od m.in. Google. Amerykanie ewidentnie chcą mieć swój komunikator, który będzie współpracował bezpośrednio z siecią operatorów, a nie będzie to kolejny konkurent Messengera od Facebooka. W tym celu też gigant z Mountain View rozbudowuje swoją aplikację Wiadomości. Tę do SMS-ów, a nie do czytania newsów ze świata.

Wiadomości od Google z przypomnieniami i weryfikacją nadawcy

O ile dobór tłumaczeń jest niefortunny, tak wewnątrz omawianej aplikacji znaleziono nowe funkcje. Właściwie to znalazł je Quinny899 z forum XDA Developers i wszystko sprowadza się do weryfikacji nadawcy oraz przypomnień o wiadomościach. Zacznijmy od tego pierwszego punktu, który najprawdopodobniej będzie się sprowadzał do weryfikacji numeru — czy nie jest to scam, czy też telemarketerzy i tym podobne. Pamiętajmy, że Google już ostrzega przed takimi połączeniami telefonicznymi, więc przeniesienie bazy na wiadomości nie stanowi większego problemu.

google wiadomosci sms weryfikacja przypomnienie

Druga nowość, która ma większe szanse urzeczywistnienia w Polsce to przypomnienia. Dostajemy SMS-a, ale akurat nie mamy możliwości odpisania, a nie chcemy, żeby powiadomienie wciąż było widoczne. Mimo wszystko planujemy odpisać na tę wiadomość. Dlatego Amerykanie wpadli na genialną funkcję przypomnienia za godzinę o danej wiadomości. Piszę genialną, bo niejednokrotnie zapominałem odpisać na istotnego dla mnie SMS-a.

Zobacz też: Foxconn nie widzi problemu, aby iPhone’y były produkowane poza Chinami.

Tradycyjnie na koniec zachęcam Was do sprawdzenia Wiadomości od Google. Aplikacja jest oczywiście dostępna za darmo w Sklepie Play i wielu producentów ją wykorzystuje. Oczywiście na razie nie jesteśmy w stanie ocenić, kiedy powyższe nowości ujrzą światło dzienne, aczkolwiek na tym etapie testów na pewno długo nie będziemy musieli czekać.

 

Źródło: XDA Developers, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.