Ostatnio mieliśmy całkiem sporo przecieków na temat serii Nova 5. Model GLK-TL00/AL00 należący do Nova 5i został niedawno zatwierdzony przez TENAA, przez co poznaliśmy częściowo jego specyfikację. Dlatego też uważano, że Huawei może wprowadzić serię w niedalekiej przyszłości. Dzisiaj chiński producent oficjalnie potwierdził za pośrednictwem Weibo, że 21 czerwca jest datą wprowadzenia na rynek serii Nova 5.

Smartfony Huawei z serii Nova 5

Nova 5

Niedawno miał swoją premierę Huawei P20 Lite (2019) w Europie. Spekuluje się, że ten sam model będzie znany w chinach jako Nova 5i. Może on jednak pojawić się na rynku krajowym z nieco zmodyfikowaną specyfikacją. Smartfon jest wyposażony w panel LCD full HD+ IPS o przekątnej 6,4 cala. Posiada otwór na wyświetlaczu dla aparatu selfie o rozdzielczości 24 Mpix. Za jego pracę odpowiada układ Kirin 710. Występuje w wariantach 6 GB RAM + 128 GB pamięci masowej i 8 GB RAM + 128 GB pamięci masowej. Za jego czas pracy ma odpowiadać akumulator o pojemności 4000 mAh, która może obsługiwać ładowanie o mocy do 10 W. Huawei P20 Lite 2019 wyposażony w funkcję

Zobacz też: Shazam rozpozna piosenkę, nawet jeśli korzystasz ze słuchawek.

Spekuluje się, że Nova 5 ma numer modelu SEA-AL10 / TL10. Idąc tym tropem możemy założyć, że ma on 6,39-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+. Sercem urządzenia będzie układ Kirin 980 znanyz flagowych urządzeń producenta. Gorzej wypada w kwestii pojemności baterii. Mimo to wciąż prezentuje ona przyzwoity poziom i oferuje 3.500 mAh pojemności.  Ma ona obsługiwać szybkie ładowanie o mocy do 40 W. Nova 5 może być wyposażony w potrójną konfigurację aparatu. Mają się na nią składać główny obiektyw 48 Mpix, szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 12,3 Mpix oraz czujnik ToF. Należy jednak pamiętać, że są to jedynie przecieki i ostateczna konfiguracja może się różnić od wyżej przedstawionej.

Źródło: Gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.