Shazam to najpopularniejsza aplikacja do rozpoznawania muzyki na świecie – na smartfonach użytkowników została ona zainstalowana ponad 100 milionów razy. Program znany jest ze swojego szybkiego działania, jednak do tej pory nie mogliśmy przy jego pomocy rozpoznać muzyki odtwarzanej w słuchawkach – należało je odłączyć i dopiero uruchomić aplikację. Na całe szczęście najnowsza aktualizacja Shazama poprawia tę irytującą niedogodność.

Shazam z rozpoznawaniem muzyki odtwarzanej w słuchawkach

Najnowsza aktualizacja Shazama do aplikacji dodała świetną funkcję o nazwie Pop Up. Co ciekawe, jest ona ekskluzywna dla użytkowników Androida – fakt ten jest dość dziwny, ponieważ opisywany program należy do firmy Apple. Pomińmy jednak te aspekty i zastanówmy się, jak skorzystać z nowego udogodnienia.

Zobacz też: Jak działa aplikacja Shazam?

Aby użyć funkcji Pop Up, należy ją włączyć w ustawieniach aplikacji. Wtedy też wyświetlone zostanie permanentne powiadomienie z Shazama, którego kliknięcie będzie przywoływało dymek, podobny jak z aplikacji Messenger. Rozpocznie się również nasłuchiwanie  – jakakolwiek odsłuchana piosenka będzie automatycznie rozpoznana przez aplikację, o czym powiadomi nas ona w odpowiednim komunikacie (jak na zrzucie ekranu powyżej). Warto wspomnieć również o tym, że w formie dymków może być wyświetlany także tekst słuchanego utworu. Co sądzicie o tej funkcji? Czy będziecie z niej korzystać? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Shazam

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.