Po uruchomieniu smartfona Huawei Maimang 8 na chińskim rynku wydaje się, że firma jest teraz gotowa do uruchomienia kolejnej serii smartfonów. Gigant przygotowuje się do wprowadzenia smartfonów z serii Huawei Nova 5. Zdjęcie foli ochronnej wyświetlacza dla Huaweia Nova 5 i Nova 5 Pro wyciekły do sieci. Dzięki nim wiemy, że smartony te nie będą miały żadnego notcha. To z kolei może oznaczać, że smartfony te będą miały mechanizm wysuwanego aparatu.

Premiera Huawei Nova 5 jeszcze w tym miesiącu

Premiera Huawei Nova 5

Wcześniej certyfikat EWG potwierdził, że Huawei Nova 5 ma numer modelu SEA-LX1, podczas gdy Nova 5i ma numer modelu GLK-LX1U. Zatwierdzenie EWG tych smartfonów nie ujawniło żadnych informacji na temat ich specyfikacji. Zgodnie z przeciekami, Huawei Nova 5 ma być wyposażony w wyświetlacz OLED, ale dokładny rozmiar ekranu nie jest jeszcze znany. Oczekuje się, że będzie on wyposażony w zintegrowany skaner odcisków palców.

Zobacz też: Apple zostało pozwane przez twórców aplikacji

Jeśli zaś chodzi o zastosowany układ to będzie to Kirin 980, znany z tegorocznych flagowców producenta. Przecieki wskazują, że urządzenie będzie wyposażone w potrójny aparat z 48 Mpix czujnikiem głównym Sony IMX586. Z przodu telefon będzie wyposażony  25 Mpix aparat selfie. Smartfon ma być zasilany baterią o pojemności 3500 mAh. Jeśli zaś chodzi o ładowanie, to ma się ono odbywać z mocą aż do 40 W. Chociaż data premiery serii Huawei Nova 5 nie została jeszcze potwierdzona, doniesiono, że smartfon może zostać oficjalnie zaprezentowany do końca tego miesiąca i w tym samym czasie trafić do sprzedaży.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.