W zeszłym miesiącu Huawei stanął w obliczu sytuacji, której miał nadzieję uniknąć. Na szczęście przygotowywał się do zmierzenia się z tym problemem od mniej więcej zeszłego roku. Mianowicie został zakazany przez Stany Zjednoczone. Administracja Trumpa zakazała amerykańskim firmom i technologiom angażowania się w działalność chińskiego giganta telekomunikacyjnego. Wkrótce po ogłoszeniu, Google było jednym z pierwszych, którzy zastosowali się do nakazu. Dlatego też firma ogłosiła, że wstrzymała wszystkie kontakty biznesowe z Huawei. Był to poważny cios dla drugiego co do wielkości producenta smartfonów na świecie, ponieważ opiera się na systemie operacyjnym Google Android do zasilania swoich smartfonów. Obecnie na szczęście zakaz został tymczasowo zawieszony, natomiast Google walczy o możliwość udostępniania systemu i usług Huaweiowi, jednak Chiński gigant walczy o alternatywne rozwiązania.

Huawei chce przekonać programistów do swojego sklepu z aplikacjami

Huawei sklep z aplikacjami

Wcześniej firma podobno prowadziła rozmowy z Aptoidem, aby umieścić ich sklep na smartfonach Huawei jako alternatywę dla Sklepu Play. W międzyczasie, aby zapewnić swoim urządzeniom dostęp do kwitnącego ekosystemu aplikacji, firma prosi twórców popularnych aplikacji o publikowanie ich w preinstalowanym sklepie AppGallery App Store. Deweloper, który chciał pozostać anonimowy, skontaktował się z XDA-Developers, aby podzielić się e-mailem wysłanym przez Huawei. E-mail zaprasza deweloperów do przyłączenia się do AppGallery. Ma on 270 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na ponad 350 milionach urządzeń. Około połowa z nich sprzedawana jest poza granicami Chin.

Zobacz też: E3 2019 – podsumowanie konferencji Microsoftu

E-mail obiecuje, że programiści otrzymają pełne wsparcie, aby pomóc im opublikować swoją aplikację w AppGallery. Jednakże firma nie wyjaśniła dokładnie, jakiego rodzaju wsparcie zostanie zapewnione deweloperom. Jeśli programiści zostaną przekonani do współpracy, to Huawei będzie mógł odetchnąć z ulgą. Natomiast Google po zakończeniu tego całego zamieszania może mieć problem. Wszystko to z powodu pojawienia się mocnego konkurenta dla swojego sklepu z aplikacjami.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.