Huawei powrót usług Google

Huawei już szuka alternatywy dla Sklepu Play – rozmowy trwają

Newsy

Po dodaniu przez USA Huawei do czarnej listy, Google i kilka innych firm ogłosiło, że przestaną prowadzić interesy z chińskim producentem. Stwarza to niezliczone problemy dla giganta, które są związane zarówno z produkcją sprzętu, jak i środowiska programistycznego. Rzeczywiście, odmowa dostępu do Sklepu Play oznacza, że Huawei potrzebuje rozwiązania awaryjnego. Jedną z opcji, które firma bada, jest korzystanie z własnego systemu operacyjnego. Raporty wskazują, że jest on również w rozmowach z alternatywnym sklepem z aplikacjami Aptoide.

Aptoide zastąpi Sklep Play w Huawei?

aptoide

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie wiemy, czy negocjacje zakończą się w 900.000 aplikacji hostowanych w Aptoide, które mają być replikowane w Huawei AppGallery. Możliwe też, że sklep alternatywny zostanie dodany do urządzeń firmy. Niemniej jednak Aptoide nie jest oficjalnym rynkiem oprogramowania, co oznacza, że aplikacje są rzadko ładowane przez samych programistów. Nie bierze również pod uwagę ograniczeń regionalnych ani ograniczeń dotyczących urządzeń. Ponadto pozwala na pobieranie niestabilnych wersji, potencjalnie frustrujących ludzi przyzwyczajonych do korzystania ze Sklepu Play.

Zobacz też: Kolejny program serwisowy Apple. Nowe MacBooki ze starymi problemami

Na razie nie ma oficjalnego oświadczenia dotyczącego takiego partnerstwa. Obie firmy wciąż prowadzą rozmowy mające nakreślić, w jaki sposób mogłyby zintegrować swoje produkty ze sobą. Ponieważ system operacyjny Huawei będzie podobno w stanie uruchamiać aplikacje na Androida, możemy raczej założyć długoterminową współpracę, a nie tylko tymczasowe rozwiązanie. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że sytuacja się uspokoi, a uradzenia z logo Huawei będą mogły w przyszłości korzystać ze sklepu Play.

Źródło: Androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x