Zgodnie z nowym raportem Financial Times, Google próbuje przekonać administrację Trumpa, że musi być w stanie zapewnić technologię Huawei. Wszystko to w imię bezpieczeństwa narodowego USA. Według jednego ze źródeł FT centralnym punktem argumentu jest to, że Huawei byłby zmuszony do rozwidlenia Androida do alternatywnej wersji, która byłaby bardziej narażona na włamanie, nie tylko przez Chiny.

Google chce, żeby Huawei miał prawo korzystać z Androida

Google Android Huawei

Google, podobnie jak wszystkie firmy amerykańskie, otrzymał zakaz prowadzenia interesów z Huawei. W dłuższej perspektywie czasowej oznaczałoby to, że Google nie będzie w stanie świadczyć żadnych usług na telefonach Huawei. W krótkim okresie czasu firma uzyskała tymczasową licencję na dalsze dostarczanie aktualizacji oprogramowania do istniejących telefonów. Telefony Huawei są już zakazane w USA. Dlatego argumentacja oparta na tym, że alternatywna wersja Androida sprzedawana gdzie indziej na świecie jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA, może wydawać się trochę bez sensu. Z drugiej jednak strony zakaz nałożony na współpracę z amerykańskimi firmami w takim przypadku również jest go pozbawiony.

Zobacz też: Tim Cook nie martwi się wojną handlową USA i Chin

Jak widać Google bardzo zależy na kontynuowaniu współpracy z chińskim gigantem. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu Huawei jest obecnie drugim, największym producentem urządzeń z Androidem na świecie. Pozostaje mieć nadzieję, że argumentacja Google będzie przekonująca dla władz. Natomiast Huawei odzyska pełną możliwość do korzystania z systemu z logo zielonego robocika.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.