Rynek tabletów obecnie przypomina taką rzecz, którą zapewne każdy ma w domu. Jest mu ona kompletnie zbędna, ale może kiedyś się przyda, więc nadal ścieramy z niej kurz i ją po prostu utrzymujemy. Premiery nowych, ciekawych propozycji przerośniętych smartfonów można policzyć na palcach jednej ręki. Jednak nie ma się, czemu dziwić. Po pierwsze niewiele osób jeszcze korzysta z tego typu urządzeń, a po drugie ich częsta wymiana na nowszy model jest praktycznie zbędna. Samsung w tym roku już pokazał jeden tablet, ale okazuje się, że w drodze jest kolejny, tym razem z najwyższej półki.

Flagowy tablet od Samsunga — czy to będzie specyfikacja Galaxy Tab S5?

samsung galaxy tab s5e glosniki harman kardon

W połowie maja informowaliśmy Was o tym, że Samsung przygotowuje Galaxy Tab S5. Były to pogłoski, ale nie wyssane z palca, czego dowodem jest powyższy wynik z Geekbench. O ile zazwyczaj Samsung do swoich najlepszych tabletów wstawiał zeszłoroczne układy obliczeniowe, tak teraz wiele wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia ze Snapdragonem 855. Ten zostanie w jednej wersji sprzęgnięty z 6 GB RAM, co razem stanowi wyraźne ulepszenie względem Galaxy Tab S4 sprzed roku.

Zobacz też: Samsung Galaxy A90 też został już przetestowany.

Oczywiście spodziewajmy się też Androida 9 Pie na pokładzie wraz z nakładką One UI. Design najprawdopodobniej będzie zbliżony do Galaxy Tab S5e, czyli obudowa będzie na tyle cienka, że się nie zmieści gniazdo słuchawkowe. Kiedy premiera? Nie zdziwię się, jak flagowy Galaxy Tab S5 zadebiutuje razem z Galaxy Note10.

 

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.