Następna generacja wysokiej klasy tabletów firmy Samsung może dokonać znaczącego skoku naprzód. Od czasu premiery Samsunga Galaxy Tab S5e wiele osób zastanawiało się, kiedy swoją premierę będzie miał model Galaxy Tab S5. Wiele wskazuje na to, że Samsung już nad nim pracuje i to w dwóch wariantach. Najnowsze przecieki mówią bowiem o urządzeniach numerowanych jako SM-T860 i SM-T865. Najprawdopodobniej będą to odpowiednio wersja Wi-Fi oraz wersja wykorzystująca łączność komórkową.

Samsung Galaxy Tab S5 nadchodzi?

samsung galaxy tab s5

Poprzednie urządzenia flagowe z serii Tab S firmy Samsung tradycyjnie noszą numery modeli SM-T8xx. Jest to więc kolejny argument potwierdzający tezę o tym, że Samsung Galaxy Tab S5 nadchodzi. Jest jednak mały szkopuł. Pierwsza generacja tabletów Samsung AMOLED, Galaxy Tab S, nosiła kod modelu SM-T80x. Tab S2 to SM-T81x, Tab S3 pojawił się pod postacią SM-T82x, a w zeszłym roku ukazał się Galaxy Tab S4, znany również jako SM-T83x. Dziwi więc ten olbrzymi skok w numeracji.

Zobacz też: Technologiczny optymizm – jak Dolina Krzemowa stała się religią

Niestety przecieki, mimo że informują o znacznym wzroście wydajności względem poprzedników, nie podają nam żadnych konkretów co do specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Najprawdopodobniej zostanie on wyposażony w układ Snapdragon 855, ponad 10-calowy ekran SAMOLED oraz minimum 4 GB pamięci operacyjnej, a przynajmniej takie wnioski można wysnuć na podstawie modelu Galaxy Tab S4, oraz zapewnień o wysokiej wydajności tabletu. Na więcej informacji przyjdzie nam jeszcze poczekać. Bardzo cieszy mnie fakt, że jest szansa na tak wydajny tablet na Androidzie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.