Grupy kart w Chrome

Rozszerzenia w Chrome będą musiały bardziej dbać o naszą prywatność

Newsy

Google zaczyna wprowadzać liczne zmiany w swojej polityce względem przeglądarki Chrome. Wczoraj pisaliśmy o tym, że firma chce się pozbyć blokerów reklam. Okazuje się, że to jednak nie koniec zmian, które gigant chce wprowadzić wobec dostawców zewnętrznych rozszerzeń do swojej przeglądarki. Polityce ma ulec także zmiana polityki prywatności. I akurat ona będzie miała bardzo pozytywny wpływ na użytkowników przeglądarki.

Zmiana polityki prywatności dla Rozszerzeń Chrome

Rozszerzenia chrome

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Google wprowadza nowe ograniczenia dotyczące rozszerzeń Chrome. Mają one sprawić, że dodatki do przeglądarki będą bardziej uwzględniały prywatność użytkowników. Główną zmianą jest to, że wszystkie rozszerzenia będą teraz zobowiązane do korzystania z minimalnego zestawu uprawnień niezbędnych w sytuacji, kiedy wymagają dostępu do danych użytkownika. Wymóg ten obowiązuje już w przypadku rozszerzeń, które wymagają osobistych i poufnych danych użytkownika. Teraz jednak będzie on obejmował także te, które wymagają dostępu do wszelkiego rodzaju komunikacji osobistej lub treści generowanych przez użytkownika.

Zobacz też: Motorola Moto Z4 przedstawiona – przede wszystkim przemyślany smartfon

Zmiany wejdą w życie już tej jesieni. Ponadto Google obiecuje 90-dniowy okres na wprowadzenie wymaganych zmian w rozszerzeniu. W przypadku kiedy nie zostaną one wprowadzone, to zostanie ono automatycznie wyłączone i usunięte z Chrome Web Store. Oprócz nowych zasad dotyczących rozszerzeń Chrome, Google ogłasza podobną politykę ograniczania danych dla aplikacji, które korzystają z Dysku Google. Będą one teraz pozbawione szerokiego dostępu do treści. Zamiast tego będą musiały mieć dostęp tylko do określonych plików, których potrzebują. Usługi pełnego tworzenia kopii zapasowych i inne aplikacje wymagające całkowitego dostępu będą nadal dozwolone. Jednak dopiero po tym, jak pomyślnie przejdą weryfikację Google.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x