oneplus 7 5 5t 6 6t aktualizacja wsparcie oxygen os.jpg

Za to warto dopłacić, czyli użytkownicy OnePlusa mają ogromny powód do radości

2 minuty czytania
Komentarze

OnePlus ewidentnie jest na fali, czego doskonałym przykładem jest świetnie przyjęta premiera serii OnePlus 7, ale też wczorajsze wydanie Androida Pie na 3-letnie smartfony. Tak długim wsparciem może pochwalić się tylko Google, choć istniały obawy, czy matematyczna firma utrzyma swój poziom. Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź, bo dzisiaj OnePlus oficjalnie ogłosił wsparcie dla swoich starszych modeli.

OnePlus zapowiada aktualizacje dla starszych smartfonów

Zazwyczaj nowości zawarte w oprogramowaniach dopiero co zaprezentowanych smartfonów nie trafiają na starsze modele. Jeśli już, to z dużym opóźnieniem i ewidentnie gorzej wypadają. Jednak OnePlus postanowił trochę inaczej podejść do tego tematu i zapowiedział konkretnie, co z OnePlus 7 Pro trafi na starsze smartfony. Poprzez starsze rozumiemy tu zarówno serię OnePlus 6, jak i OnePlus 5, co już można uznać za zaskakujące. Cała czwórka ma otrzymać:

  • Fnatic Mode — specjalny tryb dla graczy, który polepsza zasięg i zwiększa wydajność
  • Zen Mode — tryb, który przez 20 minut odcina nas kompletnie od możliwości użytkowania smartfona
  • Nagrywanie ekranu — tłumaczyć raczej nie trzeba
  • Szybkie odpowiedzi w trybie horyzontalnym – doskonale pokazuje to jedna z powyższych grafik
  • Poprawa działania wyświetlacza przy ustawionej niskiej jasności — zamiast mrugać, mogą pojawić się zakłamania w kolorach
  • RAM boost, czyli oprogramowanie przewiduje, kiedy włączymy daną aplikację i poprawia jej utrzymywanie w pamięci operacyjnej

Niemniej zdecydowanie najważniejszą zapowiedzią jest Android Q dla OnePlus 5 i OnePlus 5T. Tym samym te smartfony powtarzają świetną zmianę z rodziny OnePlus 3, która otrzymała Androida Pie. Z tym, że firma zaznacza, aby nie dopytywać się o termin wydania — ten nie został ustalony.

Zobacz też: Steam Chat pojawił się w Sklepie Play!

Potrzebujesz długiego i dobrego wsparcia? Wybierz Google lub… OnePlusa, jeśli nie przepadasz za czystym Androidem. Oby Chińczycy jak najdłużej utrzymali takie wsparcie, a z pewnością firma będzie rosła. Szczerze mówiąc, jestem w stanie dopłacić za takie podejście.

Źródło: Forum OnePlus

Motyw