Steam jest ulubioną platformą graczy komputerowych na świecie. Dzięki niemu mają bibliotekę tytułów w jednym miejscu, proces instalacji jest niemal bezobsługowy, a do tego dochodzą różnego rodzaju osiągnięcia. Kolejną istotną kwestią jest Steam Chat. Jest to komunikator zaszyty w kliencie Steam. Umożliwia on graczom komunikowanie się ze znajomymi oraz nawiązywanie nowych przyjaźni. Dzięki temu osoby, które interesują się danym tytułem, mogą wymieniać się swoimi wnioskami i przemyśleniami.

Steam Chat trafia na smartfony

steam chat

Dobry komunikator powinien jednak być dostępny nie tylko na komputerach. Niestety, do tej pory rozmowa przy pomocy Steam Chat nie była możliwa kiedy odeszliśmy od swojego PC. Na szczęście firma postanowiła rozwiązać ten problem, wypuszczając na Anodrida i iOS osobną aplikację. Dzięki temu będzie można nawiązać kontakt ze swoimi znajomymi z gry w dowolnym momencie. Niestety, aplikacja wciąż nie obsługuje chatu głosowego, jednak firma obiecuje, że już nad tym pracuje.

Zobacz też: Jaki musiałby być system od Huawei, by móc konkurować z Androidem i iOS?

Dzięki swojej wysokiej popularności w środowisku graczy Steam Chat może w krótkim czasie stać się liczącą siłą w branży komunikatorów internetowych na smartfonach. Oczywiście szanse na to, że w jakikolwiek sposób zagrozi on WhatsAppowi albo Messengerowi są minimalne. Jest on jednak skierowany do konkretnej grupy odbiorców, którymi są gracze zgromadzeni wokół platformy Steam. Jak widać, Valve jest coraz bardziej zainteresowane smartfonami. Ciekawe co jeszcze nam zaproponuje w przyszłości? Może alternatywny sklep z grami?

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.