Znudził Ci się standardowy wygląd Androida? Zmień sobie czcionkę

Kamil Piotrowski Kamil Piotrowski Newsy
roboto_font

Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu interfejsu telefonu jest zmiana „skórki”. Jednak  zmiana odnosi się głównie launchera, i nie zauważymy różnicy w innych aplikacjach. Sposobem na gruntowną zmianę jest wewnętrzna zmiana czcionki systemu. W systemach dla PC jest to podstawowa opcja konfiguracji, więc dlaczego Android ma być gorszy? Pakiet FlyFont zamierza to zmienić.

Jednym ze sposobów, na zmianę czcionki jest podmiana pliku .ttf w folderze systemowym bądź użycie aplikacji osób trzecich ze Sklepu Play. Wymienione sposoby mają jedną, znaczącą wadę – nie zapewniają kompatybilności z wszystkimi urządzeniami, czego przyczyną mogą być nieprzyjemności takie jak bootloop czy błędy w wyświetlaniu. Jeśli jednak chciałbyś skorzystać z czegoś nowego, na bieżąco aktualizowanego, a przy okazji dającego satysfakcję polecamy spróbować gotowych pakietów stworzonych do współpracy z narzędziem AROMA Installer. FontFly są gotową paczką ponad 130 czcionek kompatybilnych, jak twierdzi ich twórca, z każdym telefonem z systemem operacyjnym Android.

Kolekcja została podzielona na dwie części z powodu dużej objętości całości, ale dzięki temu można łatwo znaleźć pasujący do naszego gustu font. Dodatkowo AROMA pozwala na wyświetlenie podglądu każdej pozycji z paczki.

Jeśli jesteś zainteresowany wystarczy odwiedzić oficjalny temat modyfikacji i podążać za opisem instalacji. Przed przystąpieniem do zabawy, należy pamiętać, że wymagany jest root (z powodu modyfikacji plików systemowych) oraz warto zapoznać się z opisem narzędzia AROMA wykonanym przez naszą redakcję.

Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy