Jeśli mówimy o grach AR na smartfony to pierwszym tytułem, jaki przychodzi nam do głowy, jest oczywiście Pokemon GO. Chociaż dużą popularnością cieszy się także Ingress, który doczeka się nawet własnego serialu na Netflixie. Jak widać, Microsoft także chce uszczknąć dla siebie kawałek tego tortu, korzystając z jednej ze swoich najmocniejszych marek, czyli Minecrafta.

Minecraft AR

Pozornie powyższy film zdradza nam jedynie datę premiery gry, która będzie miała miejsce już za 10 dni, czyli 17 maja. Smartfon, który pojawił się w filmie, bardzo przypomina Samsunga Galaxy Note 2. Nazwa producenta jest jednak zakryta. Dlatego na starcie można wykluczyć współpracę Microsoftu z koreańskim gigantem. Po pierwsze wskazuje na to samo zakrycie logo Samsunga, a po drugie wykorzystano bardzo wiekowy smartfon. Kolejnym wnioskiem, jaki można wysnuć jest to, że gra będzie dostępna na Androidzie, chociaż pewnie zobaczymy także wersję na iOS.

Zobacz też: Jakie zmiany czekają produkty Apple? Wiemy naprawdę wiele

Wersje Minecrafta na niemal wszystkie platformy od pewnego czasu są między sobą kompatybilne. Nie wiadomo jednak, czy Minecraft AR będzie z nimi w jakikolwiek sposób kompatybilny. Nigdy nie należałem do fanów marki, ale muszę przyznać, że jeśli Microsoft zaprojektuje rozgrywkę w ciekawy sposób, to ta gra może okazać się prawdziwym hitem. W końcu mamy do czynienia z jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Niestety, nie wiemy, jaka będzie w tej grze dostępna metoda monetyzacji. Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero 17 maja. A czy ktoś z was czeka na Minecrafta AR?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.