Niantic, firma stojąca za takimi grami jak Ingress czy Pokemon Go oficjalnie ogłosiła globalną premierę serialu Ingress: Animation na Netflixie. Jest to tytuł, który bazuje na niezwykle popularnej grze mobilnej wykorzystującej technologię AR. O animowanej serii dowiedzieliśmy się po raz pierwszy już w lipcu 2018 roku, a premierowy odcinek miał zostać wyemitowany w październiku.

Ingress: Animation

Jeśli chodzi o warstwę fabularną, to dwie frakcje będą walczyć o kontrolę nad Egzotyczną Materią, która przenika do świata poprzez ukryte portale. Substancja ta może wpływać na ludzkie umysły, a bohaterowie spektaklu (Makoto i Sarah) zostali nią naznaczeni, co oczywiście daje im unikalne umiejętności. Ingress: Animation jest oceniany jako TV-MA, co oznacza, że nie będzie odpowiedni dla dzieci.  Biorąc pod uwagę, że przeciętny gracz Ingress ma ponad 25 lat taki wybór nie powinien dziwić. Inne podejście mogłoby wpłynąć negatywnie na odbiór serialu przez największych fanów gry, więc bardziej dorosły program ma sens w tym kontekście. W sumie jest jedenaście odcinków, choć nadal nie wiadomo, czy planowany jest drugi sezon.

Zobacz też: Xiaomi Mi Mix 3 5G i Huawei Mate 20 X 5G w Europie – znamy ich ceny!

Ciekawą kwestią jest wpływ Ingress: Animation na zainteresowanie grą. Co prawda nie ma wątpliwości, że zaraz po premierze serialu, jeśli będzie się cieszył większym zainteresowaniem, Ingress napewno odnotuje znaczny wzrost graczy. Nie wiadomo jednak, jak odbije się to na grze w dłuższym okresie czasu. Będzie tylko chwilowym skokiem zainteresowania, czy też da temu tytułowi drugą młodość?

Źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.