ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google chce mieć bogatą bazę aplikacji na… samochody

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Żeby dany system operacyjny mógł odnieść sukces, musi spełnić wiele wymagań. Najważniejszym z nich jest oczywiście zainteresowanie programistów. Spójrzmy tylko na mobilnego Windowsa. To był bardzo przyjemny system, jednak z powodu braku wielu istotnych aplikacji odniósł porażkę. Google, żeby odnieść sukces na zupełnie nowym rynku z systemem Android Automotive, który wnosi pełny system operacyjny Android do samochodów, firma przygotowuje się do pomocy zainteresowanym programistom podczas tegorocznej konferencji I/O.

Google zachęca do pisania aplikacji na Android Automotive

android automotive aplikacje

Żeby uniknąć nieporozumień, trzeba na samym początku zaznaczyć jedno: Android Automotive to coś innego niż Android Auto, nawet jeśli ich nazwy są prawie takie same. Lepiej jest myśleć o Android Auto jak o czymś w rodzaju Chromecasta, podczas gdy nadchodzący Android Automotive jest pełnoprawnym systemem operacyjnym Android działającym w samochodzie.

Zobacz też: YouTube Music staje się pełnoprawnym odtwarzaczem muzycznym

Google twierdzi, że w ciągu dwóch lat od powstania Android Automotive odnotował olbrzymie zainteresowanie nadchodzącym systemem ze strony producentów samochodów. Mimo to Google jest na tyle dalekowzroczne, żeby zdać sobie sprawę, że aby platforma odniosła sukces, będą potrzebować programistów do tworzenia aplikacji dla niego. Dlatego też zaczynając od I/O zainteresowani developerzy będą mogli zacząć tworzyć programy dla systemu Android Automotive. Dla ich wygody będzie się on opierał na tych samych frameworkach dostarczanych w Android Auto. Powinno to znacznie ułatwić im pracę podczas przenoszenia już istniejących aplikacji na nową platformę.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy