5G od Huaweia w pełni bezpieczne

Wielka Brytania dopuszcza Huawei do budowy sieci 5G, ale z haczykiem

Newsy

Huawei ma ostatnio dobrą passę. Firma opublikowała dziś wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 roku, które są naprawdę świetne. Jakby tego było mało, Wielka Brytania dopuściła Huawei do budowy sieci 5G.

Huawei dopuszczony do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii

Huawei 5G

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Decyzję o dopuszczeniu Huawei do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii podjęła Theresa May, która obecnie obejmuje stanowisko przewodniczącej Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tym kraju. W tym wszystkim jest jednak pewien haczyk, ponieważ chińska firma w budowie infrastruktury 5G będzie miała tylko ograniczony udział. Huawei będzie mógł zaopatrywać wspomnianą infrastrukturę w stacje bazowe 5G i dostarczać sprzęt do transmisji danych, jednak o pozostałych elementach może zapomnieć. Firma ma bowiem móc dostarczać tylko części „niebędące kluczowymi”.

Zobacz także: Jak zarabiać na stronie internetowej?

Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno temu brytyjski wywiad poddał wątpliwościom bezpieczeństwo sprzętu 5G, który dostarcza Huawei. Ponadto, raport informuje, że sprzęt opisywanej firmy ma rzekomo zagrażać prywatności użytkowników. Huawei z pewnością pokłada duże nadzieje w 5G – spółka zakłada, że do końca maja dostarczy przynajmniej 100 tysięcy stacji bazowych. Chińczycy z pewnością mają komu ją dostarczać, bo w ostatnim czasie podpisali aż 40 nowych kontraktów na dostawę sprzętu. Huawei nie wypowiedział się jeszcze w sprawie sytuacji w Wielkiej Brytanii.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x