Wielka Brytania dopuszcza Huawei do budowy sieci 5G, ale z haczykiem

Kacper Kościański Newsy 2019-04-24

Huawei ma ostatnio dobrą passę. Firma opublikowała dziś wyniki finansowe za 1 kwartał 2019 roku, które są naprawdę świetne. Jakby tego było mało, Wielka Brytania dopuściła Huawei do budowy sieci 5G.

Huawei dopuszczony do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii

Huawei 5G

Decyzję o dopuszczeniu Huawei do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii podjęła Theresa May, która obecnie obejmuje stanowisko przewodniczącej Rady Bezpieczeństwa Narodowego w tym kraju. W tym wszystkim jest jednak pewien haczyk, ponieważ chińska firma w budowie infrastruktury 5G będzie miała tylko ograniczony udział. Huawei będzie mógł zaopatrywać wspomnianą infrastrukturę w stacje bazowe 5G i dostarczać sprzęt do transmisji danych, jednak o pozostałych elementach może zapomnieć. Firma ma bowiem móc dostarczać tylko części „niebędące kluczowymi”.

Zobacz także: Jak zarabiać na stronie internetowej?

Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno temu brytyjski wywiad poddał wątpliwościom bezpieczeństwo sprzętu 5G, który dostarcza Huawei. Ponadto, raport informuje, że sprzęt opisywanej firmy ma rzekomo zagrażać prywatności użytkowników. Huawei z pewnością pokłada duże nadzieje w 5G – spółka zakłada, że do końca maja dostarczy przynajmniej 100 tysięcy stacji bazowych. Chińczycy z pewnością mają komu ją dostarczać, bo w ostatnim czasie podpisali aż 40 nowych kontraktów na dostawę sprzętu. Huawei nie wypowiedział się jeszcze w sprawie sytuacji w Wielkiej Brytanii.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x