Facebook usuwa wpisy przeciwne kwarantannie

Facebook pracuje nad własnym asystentem głosowym

1 minuta czytania
Komentarze

O portalu Marka Zuckerberga jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Głównie za sprawą spekulacji, że Messenger już wkrótce zostanie wbudowany w aplikację Facebooka oraz niestety, dzięki kolejnym wpadkom. Mam tutaj na myśli m.in. fakt, że Facebook przechowywał setki milionów haseł jako zwykły tekst (tzw. plain text). Największy na świecie portal społecznościowy nie daje o sobie zapomnieć, czy tego chcemy, czy nie. Dowiedzieliśmy się, że Facebook pracuje nad swoim własnym asystentem głosowym.

Asystent głosowy Facebooka nadchodzi

Facebook

Wygląda na to, że m.in. Asystent Google oraz Alexa wkrótce powitają nowego konkurenta. Facebook przyznał, że pracuje nad własnym asystentem głosowym, który będzie polegał na sztucznej inteligencji (AI). Co więcej, gigant opracowuje własne rozwiązanie już od początku 2018 roku, więc projekt zapewne ma już ręce i nogi. Co więcej, Facebook odezwał się już nawet do kilku producentów inteligentnych głośników.

Zobacz także: Co by było, gdyby smartfony przejęły rolę komputerów?

Jakiś czas temu światło dzienne ujrzał Portal, czyli urządzenie służące do wideorozmów od Facebooka. Sprzęt ten ma wbudowaną asystentkę głosową Alexa od Amazona, jednak nie wiadomo, czy coś się zmieni, gdy asystent głosowy Facebooka ujrzy światło dzienne. Niestety, ale na chwilę obecną nie wiemy nic więcej o nadchodzącym projekcie giganta. Osobiście zastanawiam się jednak, czy świat potrzebuje kolejnego asystenta głosowego? Jest ich już przecież od groma: Asystent Google, Bixby, Alexa, Cortana i tak dalej, i tak dalej. Nie pokładam wielkich nadziei w sprzęcie Facebooka, jednak być może czas pokaże, że się myliłem.

Źródło: androidpolice