Facebook usuwa wpisy przeciwne kwarantannie

Messenger w aplikacji Facebooka może już wkrótce stać się faktem

Artykuły

Nie da się ukryć, że Facebook nieustannie się rozwija. Gigant co chwilę wprowadza w swojej aplikacji jakieś nowości, ale niestety, co chwilę także zdarza mu się jakaś wpadka. Niedawno wyszło na jaw, że Facebook przechowywał setki milionów haseł jako zwykły tekst (tzw. plain text) oraz że portal ten jest prawdziwym schronieniem dla cyberprzestępców. Dziś jednak bez wpadki się obyło, a za to wiemy, że gigant testuje w swojej aplikacji pewne bardzo ciekawe rozwiązanie. Większość z Was zapewne je kojarzy.

Messenger w aplikacji Facebooka podważa sens istnienia samodzielnej wersji

Jakieś 5 lat temu Facebook wkurzył miliony użytkowników, kiedy to usunął funkcję czatu ze swojej aplikacji i zmusił ich do pobrania Messengera, by móc dalej komunikować się ze znajomymi. Wygląda jednak na to, że Facebook zamierza przywrócić wspomnianą funkcję do swojej aplikacji. „Zamierza” to co prawda za duże słowo, ponieważ gigant rzeczywiście testuje czat wbudowany w aplikację Facebooka (lub jak kto woli, Messengera w aplikacji Facebooka). Jak to jednak z takimi pomysłami bywa, często są porzucane. O nowości poinformowała Jane Manchung Wong. Jak sama określa, „zajmuje się odkrywaniem niepokazanych jeszcze funkcji i luk bezpieczeństwa dla zabawy”.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Koniec AirPower to nie wszystko – oto inne produkty Apple, które też są zagrożone

Z doniesień kobiety wynika, że czat w Facebooku będzie bardzo okrojoną wersją Messengera. Możliwe będzie jedynie pisanie i otrzymywanie wiadomości – o reakcjach, gifach, wideorozmowach czy zdjęciach można zapomnieć. Wygląda więc na to, że Facebook chce zachować większość funkcji dla Messengera. No chyba, że jest to bardzo wczesna faza testów i gigant z czasem wbuduje wszystkie funkcje z tego komunikatora w swoją sztandarową aplikację. Na chwilę obecną jednak ciężko powiedzieć, co planuje firma Marka Zuckerberga i czy rzeczywiście wprowadzi opisywaną funkcję dla wszystkich użytkowników. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie plany firmy dot. połączenia Messengera, WhatsAppa i Instagrama w jedną całość, wcielenie tego rozwiązania w życie wydaje się bardzo prawdopodobne.

Powrót Messengera do aplikacji Facebooka – moje obawy

messenger cytowanie wiadomości

Ciężko jednak zrozumieć, co popchnęło firmę do rozpoczęcia testów tego rozwiązania, skoro z Messengera w każdym miesiącu korzysta grubo ponad miliard użytkowników. Niewypałem zatem nie jest i z pewnością nie odejdzie w zapomnienie. Osobiście jednak z chęcią zobaczyłbym Messengera wbudowanego w Facebooka, bo zapewne jak wielu z Was, nie potrzebuję ogromnej części funkcji, którymi przeładowany jest Messenger (tak, wiem o istnieniu wersji Lite). Obawiam się jedynie tego, że sama aplikacja najprawdopodobniej znowu urośnie. Już teraz jest bardzo ociężała, więc ciężko mi sobie wyobrazić, jak będzie po wprowadzeniu opisywanego rozwiązania. Użytkownicy słabszych smartfonów raczej nie będą zadowoleni. Tym bardziej Ci, którzy w dodatku nie korzystali wcześniej z Messengera, a używali Facebooka. Jeśli pomysł wejdzie w życie, to zostanie im to w pewien sposób narzucone. Facebook niestety nie skomentował jeszcze opisywanego rozwiązania. Gdy to zrobi, to na pewno o tym napiszemy.

Źródło: techcrunch, własne


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x