Facebook to nie tylko portal społecznościowy. Firma aktywnie działa także w innych branżach, czego doskonałym dowodem jest fakt, że Facebook już w przyszłym tygodniu zaprezentuje swoje nowe urządzenie noszące nazwę „Portal”.

Nowe urządzenie od Facebooka – „Portal”. Co to jest?

„Portal” będzie niczym innym, jak głośnikiem z ekranem, którego zadaniem będzie utarcie nosa konkurencji – Amazon Echo Show i tym podobnym. Urządzenie o dwuznacznej nazwie będzie aktywnie używać funkcji rozpoznawania twarzy, by stwierdzić, kim jest użytkownik. Główną funkcją „Portala” będą jednak wideo-rozmowy, które według przecieków, mają być mocno zintegrowane z Facebook Messengerem. Doniesienia mówią także, że na rynek trafią dwie wersje – jedna z większym, a druga z mniejszym ekranem. Modele mają zostać wycenione na kolejno 400 i 300 dolarów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zobacz także: Rewolucja na Facebooku. Facebook Dating staje się faktem – poznajcie szczegóły

Sprzęt pierwotnie miał się ukazać już na konferencji F8 w maju tego roku, jednak tak się nie stało. Wszystko to z powodu afery z Cambridge Analytica. Gigant doszedł do wniosku, że w takich okolicznościach ta premiera nie może się udać. Rewolucji na rynku głośników mobilnych raczej nie ma sensu oczekiwać, aczkolwiek Facebook może mieć jakiegoś asa w rękawie. Na szczęście już w przyszłym tygodniu wszystkiego się dowiemy.

Źródło: androidpolice
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.