aplikacje Facebook nie dzialaja zdjecia awaria

Portal od Facebooka zostanie zaprezentowany w przyszłym tygodniu. Co to takiego?

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Facebook to nie tylko portal społecznościowy. Firma aktywnie działa także w innych branżach, czego doskonałym dowodem jest fakt, że Facebook już w przyszłym tygodniu zaprezentuje swoje nowe urządzenie noszące nazwę „Portal”.

Nowe urządzenie od Facebooka – „Portal”. Co to jest?

„Portal” będzie niczym innym, jak głośnikiem z ekranem, którego zadaniem będzie utarcie nosa konkurencji – Amazon Echo Show i tym podobnym. Urządzenie o dwuznacznej nazwie będzie aktywnie używać funkcji rozpoznawania twarzy, by stwierdzić, kim jest użytkownik. Główną funkcją „Portala” będą jednak wideo-rozmowy, które według przecieków, mają być mocno zintegrowane z Facebook Messengerem. Doniesienia mówią także, że na rynek trafią dwie wersje – jedna z większym, a druga z mniejszym ekranem. Modele mają zostać wycenione na kolejno 400 i 300 dolarów.

Zobacz także: Rewolucja na Facebooku. Facebook Dating staje się faktem – poznajcie szczegóły

Sprzęt pierwotnie miał się ukazać już na konferencji F8 w maju tego roku, jednak tak się nie stało. Wszystko to z powodu afery z Cambridge Analytica. Gigant doszedł do wniosku, że w takich okolicznościach ta premiera nie może się udać. Rewolucji na rynku głośników mobilnych raczej nie ma sensu oczekiwać, aczkolwiek Facebook może mieć jakiegoś asa w rękawie. Na szczęście już w przyszłym tygodniu wszystkiego się dowiemy.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy