WhatsApp pozwoli Ci uniknąć bycia w niechcianej grupie

Paweł Maretycz Newsy 2019-04-03

Rozmowy grupowe są niezwykle przydatną funkcją. Umożliwiają one komunikację, kiedy skontaktować ze sobą chce się więcej niż dwie osoby. W swojej strukturze przypominają czaty. Jednak są względem nich pewne różnice.

WhatsApp pozwoli Ci kontrolować grupy, do których należysz

WhatsApp grupy

Pierwszą, główną różnicą jest to, że bierze się udział w rozmowie na czacie tylko wtedy, kiedy jest się w pokoju rozmów. W przypadku rozmów grupowych bierzemy udział w rozmowie, nawet przy wyłączonym komunikatorze. Tak długo, jak jesteśmy członkami grupy. Drugą jest to, że do pokoju czatowego możemy wejść sami. Natomiast do grupy zostajemy zapraszani wbrew własnej woli.

Zobacz też: Funkcje z Inboxa, które wciąż nie trafiły do Gmaila, a powinny

Daje to olbrzymie pole do nadużyć. Możemy ciągle być zapraszani do grupy, w której nie chcemy się znajdować, odchodzić z niej a po chwili znów stawać się jej członkiem wbrew naszej woli. Jedynym wymogiem jest to, że administrator posiada nas na swojej liście kontaktów. W ramach ostatnich zmian, użytkownicy WhatsApp będą teraz mogli wybrać, które osoby mogą dodawać ich do grup. Dzięki temu unikniemy irytujących akcji reklamowych lub żartów opartych na ciągłym spamie. Funkcja ta niestety nie trafi od razu do wszystkich. Początkowo jest dedykowana użytkownikom smartfonów z iOS, a dopiero po pewnym czasie trafi na Androida. Niestety, jak to aplikacje będące pod kontrolą Facebooka mają w zwyczaju, samo posiadanie iPhone nie załatwia sprawy. Funkcja ta będzie powoli trafiała do coraz to kolejnych, losowych użytkowników komunikatora.

Źródło: phonearena 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x