nexus 10 samsung

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Marka Nexus stworzona przez Google uzyskała już wysoką opinię. Jednak oprócz popularnych smartfonów, w ofercie giganta z Mountain View można znaleźć także tablety i to nie tylko 7-calowe. Ten większy, bardziej zapomniany, może niedługo ponownie przypomnieć o swoim istnieniu.

 

Wszystko to może mieć miejsce za sprawą najprawdopodobniej nadchodzącego następcy. Dzisiaj wchodząc (w odpowiednich regionach) do sklepu Play celem zakupu 10-calowego Nexusa, naszym oczom ukaże się informacja o wyprzedaniu danego modelu i prośbie o ponownym sprawdzeniu stanu magazynów. Taka sytuacja normalnie oznaczać mogłaby najzwyklejsze wyczerpanie dostaw i oczekiwanie na nowe. Jednak Evan Blass nadał temu wszystkiemu odmienną otoczkę. Wszystko to za sprawą nowego tweeta ujawniającego następce dla omawianego tabletu:

 

[Tweet usunięty, wyjaśnienie w ostatnim akapicie (Exynos 5, 3GB RAM, 16/32GB dla użytkownika, Android 4.5, aparaty 5MPx/3Mpx, 2560×1600]

 

Kolejny Nexus 10 również ma być produkcji Samsunga i najbardziej interesujący fakt ujawniony przez @evleaks to system operacyjny, który miałby zarządzać 10-calowym urządzeniem. Wszystko wskazuje na to, że znany nam w obecnej formie Android 4.4.2 doczekał się już tylu zmian, że Google postanowił podbić numerek i tym samym Nexus 10 mógłby być pierwszym urządzeniem z Androidem 4.5 (zapewne nadal KitKat).

 

Specyfikacja samego urządzenia nie została znacząco usprawniona. Postęp widać, aczkolwiek dopiero pełna prezentacja da obraz wszystkich zmian. Niestety, nie wiadomo kiedy to ma nadejść i czy w ogóle to nastąpi, gdyż Evan Blass postanowił usunąć swój wpis z informacją o możliwym „fałszywym” źródle.

 

 

źródło: Twitter.com
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.