ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony z dwoma nowymi modelami w gamie: phabletem T2 Ultra oraz budżetowym E1

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
01_Xperia_T2_Ultra_Colorrange

Ostatnim zaprezentowanym nowym modelem przez Sony była wersja mini obecnego flagowego smartfonu, czyli Xperia Z1 Compact. Jej premiera miała miejsce na targach Consumer Electronics Show i niedługo trzeba było czekać, aby Japończycy postanowili jeszcze bardziej poszerzyć wachlarz swoich słuchawek.

Dzisiaj Sony zapowiedziało, że niedługo w sklepach będzie można znaleźć dwa nowe smartfony przeznaczone dla dwóch różnych grup docelowych. Na pierwszy ogień idzie 6-calowy phablet T2 Ultra. Dopisek w nazwie oczywiście jest odwzorowaniem wielkości tej słuchawki.

15_SCR14_ViewMode

W specyfikacji nowego modelu Japończyków znalazła się ogromna liczba specyficznych nazw dla przeróżnych funkcji, a wśród nich tak brzmiące technologie: TRILUMINOS, Mobile BRAVIA Engine 2 tyczące się wyświetlacza oraz tryb baterii STAMINA. Dla bardziej konserwatywnych, tradycyjnie podane dane techniczne wyglądają następująco:

  • wspomniany, 6-calowy wyświetlacz HD;
  • 4-rdzeniowy układ Snapdragona (4x 1,4GHz, 1GB RAM);
  • 8GB wbudowanej pamięci dla użytkownika;
  • slot na kartę pamięci microSD;
  • aparaty: tył 8MPx, przód 1,1MPx;
  • akumulator o pojemności 3000mAh.

Sony Xperia T2 Ultra będzie dostępna w dwóch wersjach różniących możliwość obsługi dwóch kart SIM. Tradycyjnie już dla Japończyków, wybór barw ogranicza się do niewielkiej ilości kolorów: czarny, biały i fioletowy.

0_Xperia_E1_White_Front_Back

Drugim zaprezentowanym dzisiaj smartfonem jest Xperia E1. Tym modelem Sony może przyciągnąć zdecydowanie większą liczbę fanów, a to za sprawą muzyki. Nowa słuchawka zdecydowanie nawiązuje do serii Walkman, która swego czasu stanowiła czołówkę w swojej klasie (razem z Nokiami z rodziny Xpress Music). Po raz pierwszy od dawna Japończycy postanowili znaleźć miejsce dla dedykowanego klawisza przenoszącego użytkownika do centrum multimedialnego.

2_Xperia_E1_White_Top

Z funkcji znanych z ostatnich modeli oznaczanych jako Wxxx znalazła się jeszcze możliwość przełączania utworów poprzez potrząśnięcie urządzeniem. Jednak samo oprogramowanie to nie wszystko. Muzyki oczywiście powinno słuchać się na głośniku, ale Sony zapewnia, że ogromny, w stosunku do ogólnych rozmiarów, głośnik umieszczony z tyłu obudowy jest w stanie przekroczyć 100dB natężenia dźwięku. W kwestii danych technicznych, Xperia E1 prezentuje się następująco:

  • 4-calowy wyświetlacz WVGA;
  • 2-rdzeniowy procesor 1,2GHz;
  • 512MB RAM;
  • 4GB pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Podobnie jak drugi dzisiaj zaprezentowany przez Sony model, E1 będzie oferowane w takich samych wersjach i barwach.

Niestety, ale Japończycy nic nie wspomnieli o cenach oraz planowanym terminie wprowadzeniu do sklepów nowo przedstawionych słuchawek.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy