Wszystko wskazuje na to, że system operacyjny Android błyskawicznie się rozwija. Czytaliśmy już o planach umieszczenia go w telefonach stacjonarnych i komputerach osobistych. Teraz przyszła pora na multimedialne odtwarzacze domowe.

Motorola buduje dla japońskiej firmy KDDI urządzenie o nazwie Set Top Box, które będzie miało zaimplementowany Android system. Niestety produkcję tego urządzenia przewiduje się tylko na rynek japoński. Dużym pozytywem jest to, że coraz więcej „gigantów” takich jak Motorola zaczyna zabawę z systemem Android.
Jednymi z podstawowych możliwości Set Top Boxa będą, odtwarzanie płyt CD, zgrywanie muzyki z płyt CD i transfer do urządzeń mobilnych, nagrywanie płyt DVD i wiele innych. Set Top Box po raz pierwszy ujrzy światło dzienne 6 października na konferencji CEATEC w Japonii.

Skomentuj na Polskim Android forum.

Dodano 21.04.2009r.

Sprostowanie:
Niestety plany umieszczenia systemu Android w nowym produkcie Motoroli o nazwie Set Top Box okazały się brzydkim oszustwem lub niepotwierdzoną plotką. Ostatecznie urządzenie będzie oparte o system Linux, ale będzie to ich własny system o nazwie „KreaTV”. Urządzenie będzie dostępne pod koniec pierwszego kwartału, a jego dystrybucja wyjdzie poza granice Japonii.
Zastanawiające jest, skąd na rynek wychodzą nie prawdziwe plotki, jakie czytaliśmy odnośnie „Set Top Box”. Na pewno prowadzi to do wzrostu zainteresowania danym produktem, więcej się o nim pisze i mówi.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.