audi rs5Android ma w sobie tę cechę, że można ten system znaleźć niemalże wszędzie. Znamy już przypadki, że firmy tworzyły reklamy do gazet oparte właśnie na mobilnym oprogramowaniu Google. Jaka może być druga granica? Co powiecie na obsługę samochodu?

 

Okazuje się, że targi CES mogą ujawnić coś więcej niż nowe smartfony. Jak każdemu dobrze wiadomo, dzisiejsze samochody mają coraz mniej mechaniki, a więcej elektroniki. Toteż łącząc wszystkie fakty, otrzymujemy rozpoczęcie współpracy Audi (VAG) i Google. Rezultatem tego połączenia ma być samochód, którym zarządzać ma właśnie Android. Oczywiście nie należy spodziewać się pojazdu, który będzie sam jeździł – na to przyjdzie jeszcze czas. W tym wypadku najprawdopodobniej zostanie przedstawiony jeden z modeli niemieckiego producenta należącego do klasy premium, a wszystkimi jego udogodnieniami będzie zarządzał właśnie Android. Całość ma się skupiać pod szyldem „Rozrywka i informacje”, co doskonale tłumaczy przeznaczenie całego przedsięwzięcia. W jaki sposób może to odmienić dotychczasowe korzystanie ze wszelakich multimediów stosowanych przez Audi? Należy spodziewać się ujednolicenia i ułatwienia obsługi, o którą starają się producenci samochodów od dłuższego czasu. Dotychczasowo system MMI – mimo, że prostszy od konkurencyjnych rozwiązań – potrafił przysporzyć wiele problemów użytkownikom.

 

Więcej bardziej szczegółowych informacji powinniśmy uzyskać podczas targów Consumer Electronics Show, do których dzieli nas już tydzień. Miejmy nadzieję, że Las Vegas zostanie uraczone towarzystwem reprezentantów producenta Audi.

 

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.