alcatel idol x+

Alcatel należący obecnie do chińskiej korporacji TCL, długo wstrzymywał Internautów w niepewności, gdyż przez długi czas nie pojawiały się żadne informacje dotyczące nowego flagowego modelu firmy. Niemniej jednak, już dzisiaj możemy przedstawić Wam Idola X+ w pełnej krasie.

 

Niezbyt popularna dzisiaj w Polsce firma odświeżyła swoje starsze mobilne urządzenie z górnej półki. Jako że to jedynie „delikatne” zmiany to Alcatel postanowił jedynie dodać „+” do nazwy i tym samym poznajcie nową słuchawkę, Idola X+. Skoro różnic w stosunku do poprzednika jest niewiele to bardzo łatwo można je wymienić. Tak oto zmienił się główny układ, któremu przybyło rdzeni i teraz jest ich 8. Producenta tego komponentu nie trudno się domyślić, gdyż jest nim MediaTek. Oprócz tego, wewnątrz obudowy znalazło się miejsce dla pojemniejszej baterii, która obecnie jest wstanie zebrać 2500 mAh. To wszystko wymusiło minimalne zwiększenie grubości obudowy o niecały 1 mm. To by było na tyle z wprowadzonych zmian przez Alcatela do ich flagowego modelu, ale zgodnie ze wcześniejszymi plotkami, producent zaprezentował również bransoletkę, która komunikuje się ze smartfonem. Jej nazwa to Boom Band i ma wiele przeznaczeń, które opierają się na łączności Bluetooth. Bransoletkę można wykorzystywać do wielu aplikacji typu fitness, ale także Boom Band może powiadomić właściciela o odłączeniu się od urządzenia, co może równie dobrze oznaczać kradzież.

 

Niestety, ale TCL nie ogłosiło globalnej premiery tego urządzenia toteż wcześniejsze plotki mówiące jakoby Alcatel miał skupić się głównie na chińskim rynku mogą mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.