Era G1 – aktualizacja oprogramowania

Mariusz Urban Mariusz Urban Newsy

Od wczoraj dostępna jest aktualizacja firmware dla wszystkich posiadaczy Era G1 w Polsce. Jak można dowiedzieć się na naszym Forum Android aby mieć najnowszą wersję oprogramowania nie potrzeba być w sieci Era. Nie potrzeba również nic robić poza czekaniem. Informacje o aktualizacji powinny pokazać się stopniowo przez kilka najbliższych dni wszystkim posiadaczom Era G1. Jak to opisał 2P – jeden z naszych forumowiczów:

„U mnie rano pojawiło się okienko (na cały ekran) z informującym tekstem i możliwym wyborem Upgrade teraz lub później. Ponieważ wolałem połączyć się przez Wi-Fi, kliknąłem na strzałkę cofania, co spowodowało zamknięcie okienka i odłożenie aktualizacji. Kolejny alert o aktualizacji pojawił się za parę godzin. Tym razem wybrałem aktualizację. G1 się wyłączył i po jakimś czasie znów był gotowy do pracy.
Podsumowując: na pewno nie da się przegapić aktualizacji”

Najważniejsze zmiany wprowadzone w stosunku do poprzedniej wersji to:

  • Opcja sprawdzenia czy jest nowa wersja systemu – System updates, która pojawia się w Settings->Abort phone
  • Możliwość zapisania zdjęć wysłanych jako MMS – wystarczy dłużej przytrzymać palec nad daną wiadomością. Pojawi się menu z którego wybieramy opcję Copy attached to SD card.
  • Android Market przeszedł już fazę beta – dlatego brakuje już tego określenia w jego nazwie. Teoretycznie dostępne są również płatne aplikację jednak w Polsce jeszcze na to chwilkę poczekamy. Oprócz tego mamy opcję zaznaczania komentarzy, update aplikacji zainstalowanych poprzez Market, nowe pozycje przy opisie programów takie jak adres internetowy, email i nr telefonu producenta, możliwość oznaczenia komentarzy jako spamu
  • Lepsze zarządzanie energią
  • Google Latitude
  • Build number zmieniony z 126400 na 128600
  • Naprawienie kilku błędów w systemie i klika mniejszych dodatków

Na kolejną aktualizację przyjdzie nam poczekać około dwóch miesięcy, ponieważ właśnie z takim opóźnieniem docierają do Polski. (aktualizacja z elementami Cupcake ma być na zachodzie jeszcze w kwietniu)

Temat na Forum Android o aktualizacji znajduje się tutaj: AAA mój telefon się zaktualizował !!!

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy