ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rodzina hybryd Asusa już niedługo może powiększyć się o nowego członka – Padfone X

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
asus padfone infinity

Urządzenia z serii Padfone to hybrydy z prawdziwego zdarzenia. Jednym ruchem możemy bez problemu zmienić smartfon w tablet, który to służy jako stacja dokująca. Do niedawna w ofercie znajdował się jedynie Padfone 2, ale pojawiło się rodzeństwo dla tego modelu, którym jest pomniejszona wersja z dopiskiem „Mini”.

padfone x antutu

Okazuje się, że to nie koniec planów Asusa na tę serię jakże interesujących urządzeń. W benchmarku AnTuTu pojawił się nieznany nam jeszcze model Padfone X. Niestety, ale niewiele można o nim powiedzieć. Według ujawnionej specyfikacji, wewnątrz słuchawki znajdzie się układ Snapdragon 800 z 2GB RAM, który w połączeniu z Androidem 4.4 KitKat pozwolił uzyskać wysoki wynik w powyższym programie mierzącym wydajność mobilnych urządzeń.

padfone x antutu 2

Oprócz układu Qualcomma, Padfone X będzie posiadał wyświetlacz przedstawiający obraz w rozdzielczości 1920×1200, co jest nieszablonową wartością dla smartfonów, a najprawdopodobniej do tej części zestawu ten parametr się odnosi. Tablet z pewnością powinien mieć zbliżoną rozdzielczość. Zabrakło jednak informacji dotyczących przekątnych obu urządzeń.

Dalszy rozwój Padfone’a X nie jest znany. Bardzo prawdopodobna jest wersja wydarzeń mówiąca, że to następca znanej nam dzisiaj „pełnowymiarowej” hybrydy i oficjalnie pojawi się jako Padfone 3. Kiedy możemy spodziewać się prezentacji tego urządzenia? Pierwsza możliwość – 6. stycznia, czyli targi CES, na które Asus już zapowiedział swoją konferencję.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy