ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Asus Padfone Mini oficjalnie zaprezentowany

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
asus padfone mini

Nieoficjalnie znany już od dłuższego czasu Padfone Mini wychodzi na światło dzienne. Dzisiaj Asus zaprezentował pomniejszoną wersję niedocenianej na świecie hybrydy. O nowym zestawie Tajwańczyków wiedzieliśmy już sporo także uzupełniamy brakujące informacje.

Zgodnie ze wcześniejszymi newsami, Padfone Mini to połączenie 4,3-calowego smartfonu z 7-calowym tabletem. Specyfikacja telefonu celuje w średnią półkę cenową, czego można było spodziewać się po wcześniejszych wyciekach informacji:

  • 4,3-calowy wyświetlacz IPS qHD;
  • Qualcomm Snapdragon 400 (4x 1,4GHz z 1GB RAM);
  • 16GB wbudowanej pamięci.;
  • pojemność baterii: 1500mAh;
  • wsparcie dla DualSIM.

Z kolei stacja dokująca w postaci tabletu to wspomniany 7-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 1200×800. Oczywiście znalazło się w środku miejsce na dodatkowy akumulator o pojemności 2200mAh.

Możliwości nowego Padfone’a Mini najlepiej prezentuje następujący film przygotowany przez Asusa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iEHxq4Hs-pM[/youtube]

Nie mogło zabraknąć niezbyt przyjemnych informacji – nowa hybryda Tajwańczyków dostępna będzie tylko w Chinach, Rosji, Tajwanie, Hong Kongu, Singapurze i Indonezji. Na razie Asus nie ma planów powiększenia tej listy. Kolejnym niemiłym aspektem jest brak konkretnego terminu rozpoczynającego sprzedaż. Z kolei cena ma oscylować w granicach 1 300zł, co za połączenie smartfonu i tabletu wydaje się atrakcyjną ofertą.

Sprawdź najnowsze wpisy