ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google nie opublikuje źródeł Honeycomba

Autor: Michał Bogumirski-Gołdyn Kategoria: Newsy
jail-bars-and-cuffs_honeycomb

Bloomberg Businessweek przekazał na swoim portalu informację, że wydanie wersji AOSP Androida 3.0.1 nie nastąpi w „przewidywanej przyszłości”; prawdopodobnie może nigdy nie nastąpić.

Google argumentuje swoje stanowisko tym, że Honeycomb ma być dostępny wyłącznie dla tabletów, a opublikowanie kodu źródłowego mogłoby zaskutkować portami systemu na telefony, które mają rozmiar i rozdzielczość ekranu znacznie mniejsze niż te, do których oryginalnie system został zaprojektowany. Wyszukiwarkowy gigant chce tym samym ochronić użytkowników przed, jak sam twierdzi, negatywnym doświadczeniem urządzenia przez użytkownika. Jednocześnie Google zapewnia, że zarówno „plaster miodu”, jak i system Android są nadal open source, a następna wersja AOSP jaką ujrzymy będzie zapewne nosiła numer 2.4.

Wersja AOSP, czyli Android Open Source Project, to zbór kodów źródłowych wszystkich wersji systemu Android. To właśnie z niego deweloperzy biorą kod do gotowania ROMów. Podsumowując, dla tabletów z Androidem 3.0 nie będzie tylu custom-ROMów, ile dziś można spotkać na telefony z tym systemem. O ile jakiekolwiek będą.

 

Źródło: androidcentral

Sprawdź najnowsze wpisy