thumb_300_adobe-flash

W końcu mamy 18 marca,  to oznacza nadejście obiecanej aktualizacji Adobe Flash Player’a do wersji 10.2. Aktualizacja przede wszystkim dodaje wsparcie i zwiększa wydajność w przypadku tabletów z Androidem 3.0. Brak tych usprawnień tłumaczyła Motorola w kwestii początkowego niewspierania przez XOOM technologii Flash. Zwolennicy iPadów mieli w tym czasie fantastyczną pożywkę, mówiąc, że tablet z Androidem Honeycomb na starcie „nie posiada 1/3 ze swych zapowiedzianych funkcji”. Według nas lepiej poczekać z tego typu komentarzami. Przypomnijmy, że technologia Flash nie jest w ogóle wspierana przez iOS.

Okazuje się jednak, że update Flasha usprawni także swoje działanie w urządzeniach pracujących niekoniecznie tylko na Honeycombie i dwurdzeniowym procesorze. Z testów Engadget wynika, że wydajność Flasha zwiększyła się przy odtwarzaniu filmów YouTube 480p na Motoroli Droid 2, pracującej na procesorze 1GHz.

Rdaktorzy wspomnieli także, że Motorola XOOM doskonale radziła sobie z filmami w 480p, podczas gdy wideo 720p zaczynało tabletowi sprawiać małe kłopoty. Okazało się również, że ostatni wyciek bety nowego Flasha nie uwzględniał optymalizacji pod tablety. Należy więc sądzić, że dzisiejsza oficjalna aktualizacja poprawi ten stan rzeczy. Adobe obiecuje „pełną płynność” przy odtwarzaniu wideo w HD. Spodziewajcie się aktualizacji jeszcze dzisiaj (mowa oczywiście o urządzeniach posiadających Androida 2.2 i nowyszych).

źródło: phandroid.com

[AKTUALIZACJA]

„RT @androidandme Sorry XOOM fans. I just heard Flash Player 10.2 was delayed. No idea when it’s coming out now.”

Czyli dziś aktualizacji nie będzie, będziemy informować Was na bieżąco o wszystkim.

źródło: http://twitter.com/#!/androidandme

[AKTUALIZACJA2]

A jednak. Już można ściągnąć najnowszego Flash’a 10.2 – zapraszamy do Marketu!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.