ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Niższa jakość YouTube na całym świecie

Zobacz jak YouTube zmienia do Ciebie podejście, gdy wyciszysz telefon

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

YouTube ciągle się rozwija. I to nie tylko jako platforma, ale też jako aplikacja. Zwykle zmiany są dość małe. Podobnie jak ta niżej opisana. Jednak często to małe zmiany cieszą najbardziej. Nie zawsze trzeba wprowadzać rewolucję, czasem zwykły szczegół potrafi kompletnie odmienić spojrzenie na dane rozwiązanie, a niekiedy w znaczącym stopniu ułatwić życie. Nawet jeśli czasami niektóre aktualizacje aplikacji YouTube sprawiają nieco kłopotów, to warto je instalować.

YouTube informuje o napisach, gdy wyciszysz telefon

Youtube napisy

Napisy na YouTube pełnią dwie, kluczowe role. Po pierwsze umożliwiają oglądanie filmów osobom głuchym i niedosłyszącym. Po drugie ułatwiają zrozumienie treści w obcym języku. Jest jeszcze jedna, trzecia opcja. Czasami mamy ochotę obejrzeć jakiś filmik na przykład w długiej kolejce do lekarza. Zgodnie z prawem Murphy’ego zapomnieliśmy słuchawek, a jeśli mamy je na Bluetooth, to akurat się rozładowały. Jeśli mamy dość uporu możemy szukać filmów z napisami na własną rękę lub… wyciszyć smartfon. Wtedy aplikacja automatycznie poinformuje nas o obecności napisów w danym filmie. Oczywiście ta funkcja ułatwia życie głównie osobom głuchym, ale dla pozostałych osób także jest bardzo użyteczna.

Tak wygląda YouTube z włączonym dźwiękiem:

Youtube napisy

Tak z wyłączonym:

Youtube napisy

Zobacz też: YouTube utrudni dostęp do teorii spiskowych. Ucierpią m.in. „Płaskoziemcy”

Takie rozwiązanie jest naprawdę sprytne. Dzięki temu, że informacja o napisach jest widoczna dopiero po wyłączeniu dźwięku, ta nie zaśmieca nam listy filmów. Mam nadzieję, że programiści zaskoczą nas w przyszłości nie jednym takim smaczkiem.

Źródło: androidpolice

Sprawdź najnowsze wpisy