Istnieje pewien mit mówiący, że wszystkie aplikacje, także te od Google działają znacznie lepiej na iOS. Google zadaje kłam temu stwierdzeniu za pomocą aplikacji YouTube. Chociaż nie sądzę, żeby działanie giganta właśnie to miało na celu. To po prostu zwykły błąd.

Irytujący błąd YouTube na iPadzie

youtube ipad

W zeszłym miesiącu Google wydało nową aktualizację dla YouTube, która dodała obsługę nowych iPadów. Niestety zawierała ona błąd, na skutek którego wirtualne przyciski systemu pokrywają się z przyciskami nawigacyjnymi na dole aplikacji. Po tygodniu problem został naprawiony w aktualizacji, która nie przyniosła żadnych nowych funkcji ani ulepszeń. Wydawałoby się więc, że sprawa została już załatwiona. Niestety, błąd wrócił do najnowszej aktualizacji YouTube, która właśnie ukazała się w App Store. Jej celem była poprawa działania oraz pozbycie się kilku pomniejszych błędów w działaniu aplikacji na iOS. Niestety przy okazji przywraca wyżej opisany problem.

Zobacz też: YouTube utrudni dostęp do teorii spiskowych. Ucierpią m.in. „Płaskoziemcy”

Jeśli jesteś więc użytkownikiem najnowszego iPada, to wstrzymaj się z aktualizacją YouTube do czasu, aż Google naprawi ten problem. Zastanawiające jest jednak to, że nie jest to błąd z działaniem aplikacji. To najzwyklejsze w świecie nieprawidłowe ułożenie przycisków wirtualnych. Wystarczy po prostu uruchomić aplikację na platformie docelowej, żeby się od razu na niego natknąć. Nie są wymagane nawet podstawowe testy. W jaki więc sposób Google dopuściło do powstania takiego błędu? I to dwa razy z rzędu? Czy korporacja w ogóle sprawdza działanie aktualizacji swoich programów?

Źródło: phonearnea

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.