ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

BlackBerry z Play Store w nadchodzącej aktualizacji BB OS 10.2.1?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
blackberry 10.2.1 play store

BlackBerry. Marka należąca do RIM niegdyś słynąca z jednych z najlepszych urządzeń przeznaczonych dla osób biznesu z systemem konkurującym z iOS i Windows Mobile jak równy z równym, jak nie lepszym. A dzisiaj? Zmagania z brakami finansowymi i poszukiwaniem kupca, który mógłby pomóc powrócić na odpowiedni szlak.

W tym roku została zaprezentowana najnowsza wersja systemu BB OS, która znacząco odświeżyła pogląd na całe oprogramowanie, ale niestety nie sprawiło to, że BlackBerry razem z modelami Z10 i Q10 ponownie znalazło się na szczycie rankingu sprzedaży. Jednak nadchodząca aktualizacja może ponownie znacząco odmienić BB OS. Wszystko to za sprawą zdjęć, które obiegły świat. Znalazł się na nich model Z10 z wersją oprogramowania 10.2.1 oraz z dodatkową aplikacją w postaci sklepu Play.

blackberry 10.2.1 play store 2
blackberry 10.2.1 play store 3
blackberry 10.2.1 play store 4

Jeżeli wierzyć źródłom to najprawdopodobniej za niedługi czas użytkownicy BlackBerry będą mogli instalować gry i programy dostępne dotychczas tylko na słuchawkach z Androidem. Taki obrót zdarzeń z pewnością pozwoliłby odrodzić się kanadyjskiej firmie RIM, gdyż obecny sklep z aplikacjami na tę platformę jest bardzo ubogi. Ten właśnie aspekt zniechęca wielu konsumentów na zakup jednego z modeli BlackBerry.

Play Store na BB OS 10 mógłby okazać się strzałem w dziesiątkę. Niestety, ale żadna z firm związana z całym projektem nic oficjalnego nie zapowiedziała toteż należy traktować całą informację jako niepewną.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy