Najszybciej rozwijająca się marka smartfonów w USA to?

Kacper Rygielski Newsy 2019-02-10

Jaka jest najszybciej rozwijająca się marka smartfonów w USA? Większość bez wahania powiedziałaby, że Apple. Otóż okazuje się, że nie. Zaskoczeni? To w takim razie pewnie Samsung? Też nie. Według raportu Strategy Analytics miano najszybciej rozwijającej się marki smartfonów w Stanach Zjednoczonych należy do Google Pixel. Firma badawczo-analityczna twierdzi, że Google, podobnie jak Apple kieruje swoje urządzenia i aplikacje do zamożnych Amerykanów. To pierwsze miejsce Pixeli może trochę dziwić, ponieważ firma z ugryzionym jabłkiem w logo zawsze prowadziła w różnych rankingach czy statystykach popularności i notowała rekordowe sprzedaże. Również iOS zawsze był popularniejszy od Androida zwłaszcza w Stanach. Natomiast oczywistą sprawą jest to, że jak lubisz i wolisz korzystać z systemu Google, to seria Pixel jest dla ciebie po prostu stworzona.

Dlaczego Google Pixel tak szybko się rozwija?

W USA nie przybyło nagle zwolenników Androida i ludzie nie porzucili iPhone’ów dla smartfonów od Google. Po prostu zwolennicy Androida, których stać na lepsze urządzenia wybierają Google Pixel. Ponieważ są to smartfony amerykańskiego producenta, co jest bardzo ważne dla Amerykanów. Również dlatego, że to po prostu dobre smartfony. Nie obyły się bez wad, ale oferują to, co jest ważne – częste aktualizacje, najnowsze funkcje od Google (na przykład Duplex), nienaganne działanie i bardzo dobrej jakości zdjęcia, dla wielu nawet o wiele lepsze od zdjęć wykonanych przez iPhone’y.

Zobacz też: Decyzje Apple, które nie podobają się fanom, ale firma ich nie zmieni

Wątpię, by szybki rozwój marki Pixel od Google wpłynął jakoś znacząco na wpływy do budżetu Apple i ich pozycję. Google raczej robi smartfony dla tych, którzy już lubią Androida i nie stara się przeciągnąć nowych użytkowników ze strony iOS’a tym właśnie urządzeniem. Natomiast trzeba pamiętać, że Pixele pojawiły się stosunkowo niedawno w porównaniu do iPhone’ów i na pewno warto trzymać kciuki za markę, która może kiedyś przerwać dominacje Apple na rynku smartfonów z wyższej półki.

Źródło: phonearena

x