[Film] Rozmowa z Google Duplex – ciężko rozróżnić czy to człowiek, czy maszyna!

mm Michał Derej Newsy 2018-11-24

Google Duplex to niezwykle interesujące rozwiązanie, które w tym roku zaprezentowane zostało na konferencji Google I/O 2018. Bazujący na sztucznej inteligencji system pozwala nam bowiem na rezerwację miejsca w restauracjach (w przyszłości dostępna będzie większa liczba opcji) bez potrzeby rozmowy z człowiekiem – całą konwersację przeprowadzi za nas wirtualny asystent na podstawie informacji, które dostarczyliśmy. Muszę przyznać, że to rozwiązanie jest naprawdę niesamowite. Czasem aż ciężko rozróżnić je od człowieka!

Google Duplex już w tym momencie wygląda świetnie. Co będzie w przyszłości?

Na powyższym filmie zobaczyć możecie sztuczną inteligencję od Google’a, która dzwoni do restauracji, by zarezerwować stolik. Funkcja jest aktualnie wyłącznie w fazie testów – w tym momencie mają do niej dostęp wybrane osoby ze Stanów Zjednoczonych. Musicie przyznać jednak, że gdyby nie wstęp, w którym Asystent Google się przedstawia, ciężko byłoby odróżnić go od człowieka. System giganta z Mountain View jest tak zaawansowany, że symuluje nawet luźną konwersację i wielokrotnie potwierdzanie informacji podczas rozmowy telefonicznej, a na samym końcu żegna się słowami „Bye bye”.

Zobacz też: Galeria od Samsunga otrzymała nową funkcję.

Google Duplex to technologia, w której pokładam olbrzymie nadzieje – jej rozwój pomoże zaoszczędzić czas osobom, które i tak mają go już za mało.

Źródło: Venture Beat • Garix

  Z Polskim językiem to nie przejdzie. U nas wyłapuje się sztuczność w locie. Nie da rady.

 • JebaczKoz

  Uwielbiam takie ustawki.

 • Dzwoni matka czy teściowa a tu ją z takim googlem duplexem połączyć 🤩🤩🤩

 • w Polsce pewnie za 10 lat 😉

  • Michał Derej

   O ile w ogóle…

   • DarekW

    Moze nie będzie tak źle, skoro asystent Google w języku polskim już podobno za rogiem to potem powinno być już z górki, z tym że polski język być bardzo trudny nie jeden Polak mieć problem 😋x