Google Duplex to niezwykle interesujące rozwiązanie, które w tym roku zaprezentowane zostało na konferencji Google I/O 2018. Bazujący na sztucznej inteligencji system pozwala nam bowiem na rezerwację miejsca w restauracjach (w przyszłości dostępna będzie większa liczba opcji) bez potrzeby rozmowy z człowiekiem – całą konwersację przeprowadzi za nas wirtualny asystent na podstawie informacji, które dostarczyliśmy. Muszę przyznać, że to rozwiązanie jest naprawdę niesamowite. Czasem aż ciężko rozróżnić je od człowieka!

Google Duplex już w tym momencie wygląda świetnie. Co będzie w przyszłości?

Na powyższym filmie zobaczyć możecie sztuczną inteligencję od Google’a, która dzwoni do restauracji, by zarezerwować stolik. Funkcja jest aktualnie wyłącznie w fazie testów – w tym momencie mają do niej dostęp wybrane osoby ze Stanów Zjednoczonych. Musicie przyznać jednak, że gdyby nie wstęp, w którym Asystent Google się przedstawia, ciężko byłoby odróżnić go od człowieka. System giganta z Mountain View jest tak zaawansowany, że symuluje nawet luźną konwersację i wielokrotnie potwierdzanie informacji podczas rozmowy telefonicznej, a na samym końcu żegna się słowami „Bye bye”.

Zobacz też: Galeria od Samsunga otrzymała nową funkcję.

Google Duplex to technologia, w której pokładam olbrzymie nadzieje – jej rozwój pomoże zaoszczędzić czas osobom, które i tak mają go już za mało.

Źródło: Venture Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.