Facebook LOL nikogo już nie rozbawi

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-02-09

Podobno nie ma nic bardziej żenującego niż podstarzały facet udający nastolatka. Ta zasada nie dotyczy tylko facetów. Baaa…. nie dotyczy wyłącznie ludzi. Jak widać, firmy też powinny się tego wystrzegać. Korporacja, która stara się budować poważny wizerunek, nie powinna nagle kreować się na młodzieżową. Zwłaszcza kiedy za zmianę wizerunku odpowiada ktoś, kogo pojęcie o tym, czym jest młodzież, pochodzi sprzed kilkunastu lat i zostało nadgryzione przez ząb czasu.

Facebook LOL znika, zanim się zdążył pojawić

Facebook LOL koniec

Facebook LOL miał być tym, co przekona nastolatków do platformy Zuckerberga. Platformą skupiającą się wokół memów. Bo nastolatkowie kochają memy i mówią LOL. No może kiedyś mówili i to zupełnie inni nastolatkowie niż ci obecni, ale to bez znaczenia, prawda? Oczywiście nie, nie prawda. Już, wcześniej kiedy pisaliśmy o Facebook LOL, byliśmy sceptyczni względem tego pomysłu. Jak się okazuje, nasze obawy były słuszne. Pomysł upadł już na etapie samych testów. Aplikacja w wersji beta została udostępniona stuosobowej grupie nastolatków, żeby pobawili się aplikacją i ocenili ją oraz pomysł. Na całe szczęście. Inaczej ten potworek mógłby zobaczyć światło dzienne, a tak Facebook mógł wyjść z tego z twarzą. Nieco przybrudzoną, ale jednak twarzą.

Zobacz też: Facebook pozwoli na tworzenie petycji

Co więc nie wyszło? Na pewno same testy miały na to spory wpływ. Niestety tego się nie dowiemy, dopóki ktoś, kto testował aplikację albo jest pracownikiem Facebooka związanym z projektem, się nie podzieli z nami szczegółami. Największy problem leży raczej w wizerunku Facebooka. Owszem, dawniej skupiał ludzi młodych i przebojowych. Tylko że Ci ludzie dorośli a portal razem z nimi. Nagły zwrot do młodzieży posługując się przy tym marką Facebook, przypomina kogoś, kto ciężko przechodzi kryzys wieku średniego, a nie coś, co miałoby przykuć uwagę młodszego pokolenia. To miałoby szansę się udać, ale pod inną nazwą.

Źródło: phonearena • Michał Pniewski

  Jak dla mnie Facebook powinien zniknąć, zbyt dużo dzieci to używa i są od tego uzależnione albo go zakazać w Polsce

  • Karysu

   Nie jestem za Facebook i też zbytnio go nie lubię, ale jeszcze bardziej nie cierpię jak ktoś by wszystkiego zakazywał bo mu coś nie pasuje.

 • A jaki to ma związek z androidem, poza tym że raz w poście użyto słowa „aplikacja”, co też jest raczej interpretowane na wyrost? XD

  • Gajowy Rozetko

   Następny fan fallusa – „XD”

   • Ritsu_

    Myślałem, że jakoś sensownie odpowiem na komentarze pana wyżej, ale widzę że prawica zdążyła już wyżreć resztki mózgu. Hatfu, pedały!

 • Paweł Wernicki

  Ale piszesz to jako nastolatek czy jako człek wiekowy?

  • Paweł Maretycz

   Nie jestem ani tym ani tym.

 • Robert

  Zuckerberg niech się lepiej zajmie Spambook-iem bo z tego co ja czytam i słyszę to coraz więcej tam nienawiści i bezwartościowych reklam Spambook zamiast pokazywać fajne rzeczy pokazuje reklamy i irytuje ja już dawno go usunąłem i pewnie jak pojawi się coś nowego i lepszego to moi znajomi też zapomną o tym wysypisku nieszczęść

  • Kanzo

   Nienawiść to akurat nie kwestia platformy, tylko ludzi z niej korzystających. Będzie nowa, to się przeniosą.

 • Grzegorz Mróz

  Mam 35 lat i bardzo lubię lolowac. Nie sądzę, by to był młodzieżowy slogan, a raczej generacyjny.
  W momencie kiedy internet stał się powszechny, a gadu zyskał na popularności, lol stał się ponadczasowy sformułowaniem.
  Nie zgadzam się na to, aby ktokolwiek mi to odebrał lol 😅

  • Michał Derej

   Słowo „lol” stało się niemodne już parę lat temu. Dobrze, że ta aplikacja nie wypaliła, bo Facebook po prostu udławiłby się tym pomysłem. Memy i śmieszne obrazki przez ostatnie parę lat drastycznie się zmieniły.

   • bartek2604

    To jak jest niemodne to jest zakaz jego używania?

    • Michał Derej

     A czy ja wydałem jakiś zakaz? Ja informuję.

     • Grzegorz Mróz

      Jestem już odporny na modę. Słucham niszową muzykę lat 80′, 90′ i noszę niebieskie jeansy.
      Zamiast całej frazy albo słowa k***a aby podkreślić rozbawienie, bądź zaskoczenie używam lol.
      Tak samo używam emotek, aby nadać „wyraz” treści.
      Wielu znajomych w podobnym wieku robi podobnie dlatego uważam, że to kwestia generacji.
      Za 10 lat obecna generacja dalej będzie korzystała z memów.
      Moja mama woli zadzwonić niż napisać, moja babcia wsiadała do tramwaju i przyjeżdżała na kawę itd. itp.
      Figa z makiem, gzik i inne archaizmy językowe.
      To wszystko symbole generacji, które przeminęły.
      Teraz pokażesz środkowy palec albo zrobisz twaróg że szczypiorkiem.

     • Michał Derej

      Nie musisz się tłumaczyć i nie musisz być złośliwy. Rób co chcesz, mi tam rybka. Po prostu napisałem komentarz, w którym wyraziłem swoją opinię, bo mam do tego prawo. Jeśli dana rzecz sprawia Ci radość to świetnie, korzystaj z tego. Ja po prostu wypowiedziałem się na temat samej idei odłamu Facebooka.

     • Nie chcę cię martwić, ale chyba żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości bo słowo „lol” ma się bardzo dobrze, wręcz bardzo dobrze jak nigdy dotąd chyba 🙂

  • Gajowy Rozetko

   Ja mam 34 i zawsze uważałem że to pedalskie i dotyczące jedynie pewnej waskeij grupy gamoni którzy żyją internetem i lubią wtrącać do swojej mowy teksty z amerykańskich seriali.

   Wciaz tak uważam „hehe”

   • M Ch

    A pewnie z komputerami i technologią raczej u Ciebie na bakier, tak? Co to ma do rzeczy?! Spytasz. Ale jest tak prawda?

   • Ritsu_

    „Pedalskie”
    😉x