Facebook wprowadza nową, ważną funkcję w swoim serwisie, która umożliwi tworzenie internetowych petycji. „Community Actions”, bo tak właśnie nazwano to narzędzie, w pierwszej kolejności wypróbują użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

Tworzenie petycji za pomocą narzędzia „Community Actions” – nowa funkcja w serwisie Facebook

facebook- petycje

Założenie twórców jest proste. Udostępniają oni użytkownikowi nowe narzędzie, które w łatwy sposób pomoże dotrzeć do relatywnie dużej grupy odbiorców, a także w razie konieczności odpowiednich organizacji. Jak to wygląda w praktyce? Otóż, jako użytkownik tworzymy specjalny post, który będzie posiadał dedykowany nagłówek oraz opis zagadnienia, które poruszymy. Co najważniejsze, będziemy mieli również możliwość oznaczenia odpowiedniej instytucji, bądź lokalnych polityków. Mogą oni nagłośnić inicjatywę, bądź też włączyć się w pomoc podczas jej realizacji. Następnie, zainteresowani klikając „Support”, będą mogli dołączyć do dyskusji oraz wyrazić swoją opinię. Dostęp do podglądu listy osób, które wyraziły chęć zaangażowania się, ograniczy się jednak wyłącznie do osób publicznych oraz naszych znajomych. Nie będzie więc sytuacji, w której osoby niepowołane sprawdzą w jakie inicjatywy się angażowaliśmy.

Zobacz też: Facebook testuje nową aplikację dla nastolatków.

Trzeba przyznać, że nowe rozwiązanie Facebooka na papierze wygląda ciekawie, nie wiadomo jednak jak zostanie odebrane przez użytkowników. Oczywiście firma prowadziła wcześniej testy, które według doniesień przebiegały bezproblemowo. Największą obawą jest jednak używanie tego narzędzia do szerzenia mowy nienawiści. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że nowa opcja będzie wykorzystywana jedynie zgodnie z przeznaczeniem.

Źródło: thenextweb

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Wajda

Z technologią oraz gadżetami jestem za pan brat. Idealny smartfon dla mnie póki co jeszcze nie powstał. W wolnych chwilach lubię szusować na nartach oraz spędzać czas na wirtualnych rozrywkach.