Messenger pozwoli Ci wyjść z twarzą z pomyłki

Paweł Maretycz Newsy 2019-02-06

Czasami ponoszą nas nerwy i powiemy coś, czego potem żałujemy. Wiele byśmy dali, żeby móc cofnąć czas i wymazać niechciane słowa z kart historii. Niestety nie jest to możliwe i wszystkie nasze przewinienia pozostają z nami na zawsze.

Kasowanie wiadomości w Messengerze

Kasowanie wiadomości w Messengerze

Chyba że słowa te zostały napisane w Messengerze. W tym wypadku dzięki nowej funkcji udostępnionej przez Facebooka możemy usunąć swoją wypowiedź z konwersacji grupowych, jak i prywatnych przez 10 minut od jej wysłania. Dzięki kasowaniu wiadomości w Messengerze nie tylko można usunąć przykre słowa, których żałujemy, ale także naprawić pomyłki związane z wysłaniem wiadomości nie tej osobie, której planowaliśmy lub korygowanie zwykłych błędów. Żeby skasować wiadomość, należy po prostu przytrzymać jej dymek aż do pojawienia się menu kontekstowego. Następnie wybrać opcję usunięcia. Możliwość ta dotyczyć ma jednak tylko osób piszących z aplikacji Messenger na Androida lub iOS. Nie ma niestety najmniejszej wzmianki o możliwości usunięcia gafy z witryny za pomocą przeglądarki. Osoby korzystające z Messengera na PC powinny więc wciąż uważać.

Zobacz też: Facebook LOL — nowa aplikacja dla… nastolatków

Pojawia się jednak pewna, niezbyt przyjazna kwestia z tym związana. Rozwiązanie to potencjalnie ułatwi stalkowanie i hejt. Mam nadzieję, że Facebook zachowuje usunięte wiadomości i umożliwia ich przywrócenie na prośbę adresata. Inaczej Messnenger stałby się idealnym rozwiązaniem dla przestępców oraz osób, które czując się bezkarnie, postanawiają zabawić się cudzym kosztem. Co ciekawe funkcja ta dla wielu osób była dostępna już znacznie wcześniej.

Źródło: Android Community


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x